Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ, gr. A: Znamy dwunastkę Polaków na starcie z Wenezuelą!

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W swoim trzecim meczu w tegorocznym czempionacie biało-czerwoni zmierzą się z reprezentantami Wenezueli. Polacy są faworytami tego pojedynku, a my znamy już meczową dwunastkę naszej drużyny.

Podopieczni Stephane'a Antigi rozpoczęli rozgrywki Mistrzostw Świata 2014 od dwóch pewnych i efektownych zwycięstw, najpierw ich wyższość musieli bowiem uznać Serbowie, a potem Australijczycy. Do wygranej w obu spotkaniach biało-czerwoni potrzebowali za każdym razem tylko trzech setów. Teraz Polacy stoją przed szansą na odniesienie trzeciego zwycięstwa, w dodatku w takim samym stosunku, ich kolejnym przeciwnikiem będą bowiem Wenezuelczycy.


Meczowa dwunastka reprezentacji Polski:

Rozgrywający:Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny

Atakujący:Dawid Konarski, Mariusz Wlazły

Środkowi:Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski

Przyjmujący:Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Michał Winiarski

Libero:Paweł Zatorski

W meczowym składzie, po raz kolejny, nie znaleźli się więc środkowy Andrzej Wrona oraz libero Krzysztof Ignaczak. Natomiast niewykluczone jest, że trener Antiga zdecyduje się na roszady w wyjściowej szóstce, dotychczas Polacy rozpoczynali swoje spotkania w MŚ 2014 w następującym zestawieniu: Zagumny, Wlazły, Kłos, Nowakowski, Mika, Winiarski i na libero Zatorski.

Spotkanie pomiędzy Polską a Wenezuelą zostanie rozegrane w czwartek 4 września we wrocławskiej Hali Stulecia, początek został zaplanowany na godzinę 20:15.

MŚ, gr. A: Możliwa wyprawa na poligon badawczy - zapowiedź meczu Polska - Wenezuela

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • KANAP Zgłoś
  słabo na Wenezuelę i Kamerun powinna grać druga 7 wraz z Igłą i Wroną, to jedyna szansa aby dać podstawowym odpocząć później już rywale będą za silni, Antiga cykor.
  • Lotos Gdańsk Zgłoś
   Spokojnie. Iran, wlochy czy usa tluka sie ta sama szostka a graki juz tiebreaki. Bedzie potrzeba to wejda zmiennicy. Lawe mamy dobra.
   • kjeraska Zgłoś
    Mam tylko nadzieję że Stefan nie zajedzie podstawowej szóstki już po pierwszej fazie. Na Wenezuelę i Kamerun powinien całkiem zmienić skład i dać odpocząć niektórym zawodnikom żeby
    Czytaj całość
    w 2 fazie nie byli zaraz przemęczeni bo tam już nie ma takich łatwych przeciwników. Nie wiem dlaczego Wrona siedzi dalej na trybunach? Może powinien zamienić Kłosa żeby odpoczął? albo wejść za Możdżona? A jeśli chodzi o Zatiego to wydaję mi się że Stefan w pierwszej fazie chce go po prostu ograć a w drugiej fazie postawi na Igłę bo doświadczenie będzie tam bardzo potrzebne i charakter a co jak co ale Krzysiek ma jedno i drugie. Jeśli tak ma zamiar zrobić to jestem jak najbardziej za.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL