Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ, gr. C: Popis Muserskiego na zakończenie pierwszej rundy - statystyki po meczu Rosja - Bułgaria

Joanna Siekierka
Joanna Siekierka
Po zaciętym boju w ostatnim meczu I fazy polskiego mundialu, z boiska z tarczą schodzili Rosjanie, pomimo zadziwiająco skutecznej gry Bułgarów w początkowych dwóch setach tego starcia.

W meczu kończącym pierwszą fazę mistrzostw z lepszej strony pokazali się podopieczni Andrieja Woronkowa, a właściwie ich lider Dmitrij Muserski, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa po tie-breaku, mimo że jego drużyna przegrywała już w tym spotkaniu 0:2. Atakował on ze zdumiewającą niemal 85-procentową skutecznością, a dodatkowo do swojego dorobku dołożył jeszcze po 6 punktów z bloku i z zagrywki. Jego koledzy natomiast nie pokazali nadzwyczajnej gry.

Po drugiej stronie siatki stanęli Bułgarzy, którzy jak do tej pory nie mogą zaliczyć tego turnieju do najbardziej udanych. Tym razem jednak siatkarze Plamena Konstantinowa postanowili postawić dość twarde warunki, ale siły wystarczyło im tylko na dwa sety. Dobra gra na przyjęciu Teodora Salparowa i Nikołaja Penczewa nie pozwoliła w tym meczu ugrać niczego więcej niż tylko 1 punkt.
MŚ, gr. C: Pięciosetowy spektakl w Ergo Arenie - relacja z meczu Rosja - Bułgaria

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • art87 Zgłoś
  Biorąc pod uwagę, ze już na początku meczu Wiktor Josifow doznał kontuzji a Rosjanie wystawili najsilniejszy skład to wynik Bułgarii był nadspodziewanie dobry. Dlaczego "popis
  Czytaj całość
  Muserskiego" a nie "popis Sokołowa"?? Zdobyli tyle samo punktów...
  • art87 Zgłoś
   Przydałoby się wspomnieć o dwóch panach "S" - Sokołowie i Skrimowie. To oni wywalczyli dla Bułgarii razem 44 pkt (sam Cwetan 23 przy np Penczewa 9)

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL