WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Minister Sportu i Turystyki oczekuje zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Delegatów PZPS

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Minister Sportu i Turystyki spotkał się z przedstawicielami Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Andrzej Biernat oczekuje podjęcia decyzji, mających na uwadze dobro polskiej siatkówki.

Szum wokół afery związanej z Mistrzostwami Świata 2014 oraz zatrzymaniem prezesa i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie cichnie. W czwartek 20 listopada miało miejsce spotkanie Ministra Sportu i Turystyki, Andrzeja Biernata z przedstawicielami Zarządu PZPS-u.


Minister został poinformowany o działaniach podjętych przez władze PZPS
w związku z sytuacją wywołaną aresztowaniem Mirosława P. i Artura P.. Andrzej Biernat, respektując autonomię PZPS-u i zasadę domniemania niewinności podejrzanych najważniejszych funkcjonariuszy związku, wyraził oczekiwanie co do dalszych kroków władz federacji. Minister Sportu i Turystyki chce, by w obecnej sytuacji podejmowane decyzje miały na uwadze dobro polskiej siatkówki.

W opinii Andrzeja Biernata konieczne jest zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Delegatów, które zajmie się w szczególności rozpatrzeniem sprawozdania z organizacji Mistrzostw Świata 2014 wykonanego przez niezależnego audytora.

Rzecznik PZPS: Decyzja o zawieszeniu prezesa i wiceprezesa odłożona

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL