Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pliński i Włodarczyk gwiazdami World Tour w Starych Jabłonkach?

Kinga Popiołek
Kinga Popiołek
W ostatnich dniach coraz więcej pozytywnych informacji pojawia się w kontekście turnieju siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach, którego rozegranie do niedawna jawiło się pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy, że turniej z serii World Tour siatkarzy plażowych w Starych Jabłonkach był zagrożony ze względu na problemy z dopięciem budżetu. Przez lata, kiedy to najlepsi zawodnicy uprawiający plażową odmianę siatkówki zjeżdżali do małej mazurskiej miejscowości, impreza wpisała się na stałe w kalendarz rozgrywek WT i wiele osób nie wyobrażało sobie, aby cokolwiek mogło stanąć na przeszkodzie w zorganizowaniu zawodów w bieżącym roku.

Czarne chmury zostały odegnane i w dniach 19-24 sierpnia nad jeziorem Szeląg Mały znowu będzie można oglądać zmagania najlepszych. - Potwierdziliśmy już, że impreza się odbędzie i nie ma odwołania. Sprawa rozstrzygnęła się po rozmowach z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Dostaliśmy zapewnienie, że możemy liczyć na wsparcie dwóch firm, co znacząco ułatwi nam zadanie - potwierdził w rozmowie z PAP Tomasz Dowgiałło, dyrektor zawodów. 

Uratowanie imprezy to jednak niejedyna dobra wiadomość z ostatnich dni. Organizatorzy chcą przyciągnąć do Starych Jabłonek jak najwięcej sympatyków również halowej siatkówki. Pomóc mają w tym Daniel Pliński i Wojciech Włodarczyk, którzy - według informacji portalu siatka.org - chcą jako plażowa para zadebiutować w cyklu World Tour i wystąpią w turnieju z dziką kartą. 

Udało nam się skontaktować z osobą ze sztabu organizacyjnego, która potwierdziła powyższą informację zapewniając, iż oficjalny komunikat ukaże się niebawem. Co więcej, trwają również rozmowy z siatkarkami Orlen Ligi. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w kręgu zainteresowań jest m.in. Magdalena Saad, która często w przerwie międzysezonowej startuje w turniejach siatkówki plażowej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL