Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Katarzyna Kociołek (z lewej) i Kinga Kołosińska (z prawej)Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Katarzyna Kociołek (z lewej) i Kinga Kołosińska (z prawej)

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska ze srebrem w Qinzhou. Wielki sukces Polek

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska nie zdołały pokonać Taliqui Clancy i Mariafe Artacho del Solar w finale turnieju World Tour w Qinzhou (0:2) i ostatecznie wywalczyły srebrne medale.

Niedzielne mecze o medale nie przyniosły wielu emocji. Najpierw w spotkaniu o brąz Brooke Sweat i April Ross okazały się lepsze od reprezentantek gospodarzy Wang Fan i Xinyi Xia, w drugiej partii wygrywając do 13.

Jeszcze bardziej jednostronny był finał, niestety dla Katarzyny Kociołek i Kingi Kołosińskiej. Polki nie zdołały nawiązać równorzędnej walki z Taliqua Clancy i Mariafe Artacho, przez co Australijki triumfowały do 11 i 12. Grały jak z nut i całkowicie zdominowały wydarzenia boiskowe.  

Był to drugi występ Kołosińskiej i Kociołek w tym składzie. W Chinach wspólnie zagrały także Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska, celem zmian w duetach było zdobycie punktów przed kolejnym sezonem na piasku. Druga polska para odpadła jednak już w I rundzie turnieju. 

Wyniki turnieju kobiet:

mecz o brąz:

Wang / Xia (Chiny) - Sweat / Ross (USA) 0:2 (18:21, 13:21)

mecz o złoto:

Artacho / Clancy (Australia) - Kołosińska / Kociołek (Polska) 2:0 (21:11, 21:12)

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Czy Kinga Kołosińska jest najlepszą polską siatkarką plażową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL