Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Ociepski (z lewej) i Michał Kądzioła (z prawej)WP SportoweFakty / Joanna Błasiak / Na zdjęciu: Marcin Ociepski (z lewej) i Michał Kądzioła (z prawej)

World Tour Malbork: Michał Kądzioła i Marcin Ociepski najlepsi w turnieju

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Polscy siatkarze plażowi rządzili w Malborku. Pierwsze wspólne zwycięstwo w turnieju World Tour odnieśli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski. Trzecie miejsce zajęli Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk.

W drodze na najwyższy stopień podium Michał Kądzioła i Marcin Ociepski odnieśli siedem zwycięstw, ponieważ startowali w kwalifikacjach. Czterech przeciwników pokonali w dwóch setach, w trzech pozostałych konfrontacjach spędzili na piasku więcej czasu. W finale polski duet zwyciężył 2:0 z Patrikasem Stankeviciusem i Audriusem Knasasem. Jego triumf był miłą niespodzianką dla publiczności. Pokonani Litwini musieli zadowolić się drugim miejscem w turnieju rozegranym pod murami zamku w Malborku, co i tak jest dla nich najlepszym wynikiem we wspólnej karierze.

W meczu o trzecie miejsce wygrana Polaków była pewna. To dlatego, że zmierzyli się w nim Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk z Marcinem Chiniewiczem i Michałem Koryckim. Konfrontacja gospodarzy zakończyła się zwycięstwem 2:0 pary Prudel-Miszczuk. Doświadczeni zawodnicy uzupełnili podium.

Zobacz także: Galeria z decydującego meczu World Tour Malbork

Poza wspomnianymi już polskimi duetami w Malborku wystartowali Mateusz Florczyk i Jakub Nowak, Miłosz Kruk i Dominik Poznański, a także Sebastian Kaczmarek i Adrian Stebel. Tym dwójkom nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa w turnieju.

ZOBACZ WIDEO Memoriał Wagnera. Paweł Zatorski: Z podniesioną głową możemy jechać do Gdańska

Nagrodami dla najlepszych siatkarzy jednogwiazdkowego (w skali 1-5) turnieju World Tour to 1000 euro i 200 punktów rankingowych.

Zobacz także: Galeria z dekoracji najlepszych siatkarzy World Tour Malbork

Finał:

Michał Kądzioła / Marcin Ociepski - Patrikas Stankevicius / Audrius Knasas 2:0 (23:21, 21:17)

Mecz o trzecie miejsce:

Mariusz Prudel / Mikołaj Miszczuk - Marcin Chiniewicz / Michał Korycki 2:0 (24:22, 21:15)

Czy zwycięstwo Michała Kądzioły i Marcina Ociepskiego w World Tour Malbork to duża niespodzianka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL