Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dorota Świeniewicz zwiększa konkurencję w Aluprofie Bielsko-Biała

Anna Jawor
Anna Jawor
Zespół Aluprofu Bielsko-Biała do sezonu 2009/2010 nie przygotowywał się w pełnym składzie, ze względu na udział w mistrzostwach Europy trzech zawodniczek: Anny Barańskiej, Natalii Bamber oraz Eleonory Dziękiewicz. Siatkarki te dopiero dołączają do drużyny i dlatego, jak mówi trener Igor Prierożny czas przygotowań do ligi w ich wypadku musi się wydłużyć.

Przed sezonem do zespołu z Bielska dołączyła dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy - Dorota Świeniewicz. Igor Prielożny na portalu sportowebeskidy.pl wyjaśnia jaką funkcję w drużynie będzie pełnić ta utytułowana siatkarka.

- Z jednej strony Dorota ma duże ambicje i chciałaby grać w podstawowym składzie. To pozytywne, bo stwarza konkurencję dla pozostałych zawodniczek na pozycji przyjmującej. Po drugie jej wpływ widoczny jest na treningach, gdzie pokazuje swój profesjonalizm tak w podejściu do zajęć, jak i w grze - powiedział Prielożny.

Trener Aluprofu Bielsko-Biała potwierdził również, że na środek siatki wraca Berenika Okuniewska, która w poprzednim sezonie występowała na pozycji atakującej.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL