Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Aguero kończy karierę

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Taismary Aguero uważana jest za jedną z najlepszych siatkarek na świecie ostatnich lat. Atakująca, która występowała w drużynach narodowych Kuby oraz Włoch, ogłosiła zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Na seniorskiej arenie międzynarodowej Taismary Aguero zadebiutowała jako 16-latka, wtedy otrzymała swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Kuby seniorek. Właśnie z kadrą narodową tego kraju dwukrotnie triumfowała na Igrzyskach Olimpijskich, w Atlancie w 1996 roku oraz w Sydney w 2000 roku. Na swoim koncie ma również złoty medal mistrzostw świata z Japonii, który Kubanki wywalczyły w 1998 roku.

Aguero jest jedyną siatkarką, która zdobyła Puchar Świata reprezentując dwa kraje. W 1995 i 1999 roku wywalczyła to trofeum występując w drużynie Kuby, natomiast w 2007 w ekipie Włoch.

Jej przygoda z ekipą Azzurich rozpoczęła się latem 2001 roku, gdy podczas turnieju w Szwajcarii poprosiła o azyl polityczny. W 2006 roku otrzymała włoskie obywatelstwo, a od następnego roku reprezentowała barwy tego kraju na arenie międzynarodowej.

W ostatnich mistrzostwach Europy, które odbyły się w Polsce, Aguero wraz z reprezentacją Włoch stanęła na najwyższym stopniu podium, w finale pokonując Holenderki 3:0.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL