Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Serie A2: Paolo Montagnani nowym trenerem zespołu Michała Kubiaka

Anna Dmochowska
Anna Dmochowska
Zespół Michała Kubiaka ma nowego szkoleniowca. Klub Pallavolo Padova doszedł do porozumienia z Paolo Montagnanim, który na ławce trenerskiej zastąpi zwolnionego Lorenzo Bernardiego. Drugim szkoleniowcem pozostał Roscini Simone, który tymczasowo prowadził drużynę jako główny trener.

Paolo Montagnani urodził się 28 czerwca 1968 roku w Livorno. Jako zawodnik występował na pozycji rozgrywającego. Grał w kilku włoskich klubach, a w 1993 roku z zespołem z Mediolanu wywalczył Puchar Zdobywców Pucharów. Swoją karierę zawodniczą zakończył w sezonie 2004/2005. I już w 2005 roku zadebiutował jako drugi trener w swojej macierzystej drużynie z Livorno. Tę samą funkcję pełnił od 2007 roku w Andreoli Latinie. Rok później po raz pierwszy poprowadził zespół Framasil Pineto jako pierwszy szkoleniowiec. Z początkiem sezonu 2009/2010 został głównym trenerem Prismy Taranto, jednakże w Wigilię władze klubu podziękowały mu za współpracę. W Tarencie pracował z naszym rodakiem, Zbigniewem Bartmanem - teraz przyjdzie mu trenować jego partnera z plaży, Michała Kubiaka.

W roli pierwszego szkoleniowca Pallavolo Padovy Montagnani zadebiutował w ekspresowym tempie. Informacja o zatrudnieniu go w zespole Serie A2 pojawiła się w środę po południu, a już wieczorem prowadził nowych podopiecznych w Pucharze Włoch Serie A2 przeciwko BCC-NEP Castellana Grotte.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL