Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Z nowym kapitanem po dziewiąte zwycięstwo w WGP

Łukasz Płócienniczak
Łukasz Płócienniczak
Fabiana Claudino została nowym kapitanem, który ma poprowadzić swoje koleżanki do dziewiątego zwycięstwa w World Grand Prix oraz do Mistrzostwa Świata. Już w piątek lokalnego czasu Canarinhos zainaugurują rozgrywki WGP spotkaniem z Tajwanem. Będzie to także symboliczna chwila dla Guimaraesa, który właśnie w hali, gdzie będzie rozgrywany ten mecz, kilka lat temu zakończył siatkarską karierę.

- Bycie kapitanem to bardzo duża odpowiedzialność, ale jestem spokojna - powiedziała środkowa reprezentacji Brazylii, Fabiana Claudino. - Brazylia ma świetny skład i jestem pewna, że wszystkie zawodniczki będą mnie wspierać. Siatkarki takie jak Sheilla, Mari czy fabi, które są w zespole tak długo jak ja bardzo mi pomagają. Zrobię wszystko co w mojej mocy żeby jak najlepiej wypełniać tą funkcję.

Brazylijki zainaugurują turniej World Grand Prix spotkaniem z Tajwanem, w którym będą występować w roli gospodarza. Będzie to szczególna chwila dla trenera Canarinhos Jose Roberto Guimaraes, który właśnie na tym obiekcie, gdzie będą rozgrywane mecze "grupy brazylijskiej", zakończył, kilka lat temu, siatkarską karierę.

- W hali Milton Olaio Filho w Sao Carlos zakończyłem swoją siatkarską karierę. Teraz wracam na ten obiekt jako selekcjoner kadry Brazylii. To dla mnie ogromny zaszczyt - powiedział Guimaraes. - Dorastałem w tym mieście, mam tu rodzinę i wielu przyjaciół. Znam też atmosferę panującą na trybunach. Wiem, że kibice będą nas bardzo wspierać.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL