Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Daniel Castellani: To będzie najbardziej wyrównany Mundial w historii

Anna Kossabucka
Anna Kossabucka
Daniel Castellani jako pierwszy trener polskiej reprezentacji doprowadził drużynę do złota na mistrzostwach Europy. Oczekiwania wobec jego osoby oraz jego podopiecznych w tym roku są jeszcze większe. Polska ma zdobyć medal.

- To będą najtrudniejsze mistrzostwa świata w historii. Nigdy w historii o złoto nie walczyło osiem, dziewięć drużyn- mówił na konferencji przed turniejem szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Polska jest jedną z tych drużyn. Jednakże w pierwszej fazie rozgrywek trafiła do bardzo silnej grupy z Serbia, Niemcami oraz Kanadą. - Nie możemy liczyć na niespodzianki, od początku musimy koncentrować się na naszej grze - kontynuuje Castellani.

Pierwszym rywalem polskich siatkarzy na włoskim czempionacie będzie reprezentacja Kanady. Nasi zawodnicy jednogłośnie mówią, że nie należy traktować Kanady jako tzw. "chłopców do bicia".

Trener Kanadyjczyków, Glenn Hoag jednakże, nie widzi większych szans dla swojego zespołu. - Nasi zawodnicy są niedoświadczeni, prawie wcale nie grali na tak ważnych turniejach. To będzie dobra okazja, by się sprawdzić - mówił na konferencji Hoag.

Mecz Polska - Kanada rozpocznie się w sobotę o godz. 17.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL