Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Małgorzata Niemczyk: Przy sprzyjających okolicznościach medal jest możliwy

Anna Jawor
Anna Jawor
Rozpoczynające się w piątek mistrzostwa świata w Japonii to najważniejsza impreza obecnego sezonu dla reprezentacji polskich siatkarek. Nasze zawodniczki przed turniejem bardzo ostrożnie oceniały swoje szanse na sukces i nie chciały składać deklaracji, że jadą po medal.

Polki na mundial pojechały w bardzo zmienionym składzie. W drużynie zabrakło miejsca dla paru doświadczonych siatkarek. Mimo to Małgorzata Niemczyk twierdzi, że w kadrze są zawodniczki, które mogą być liderkami naszej reprezentacji. - Owszem, szkoda, że brakuje Kasi Skowrońskiej, jej doświadczenie byłoby cenne. Jednak takie zawodniczki jak Ania Barańska, Gosia Glinka czy Ola Jagieło już wiele razy pokazały, że potrafią walczyć i wziąć na siebie odpowiedzialność w decydujących momentach - powiedziała na łamach Polski The Times.

Nasz zespół w jednej grupie zagra z Japonkami, które jako gospodarz mistrzostw świata mają łatwiejszą drogę do strefy medalowej. Na tej sytuacji mogą skorzystać Polki. - Nie chcę rozbudzać apetytów, ale przy sprzyjających okolicznościach medal jest możliwy - dodała Niemczyk.

Więcej w Polsce The Times.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL