Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Hugh McCutcheon: Zagraliśmy lepiej niż z Tajlandią

Anna Kossabucka
Anna Kossabucka
Pewne zwycięstwo odniosły Amerykanki w swoim drugim meczu grupowym. Tym razem podopieczne Hugh McCutcheona pokonały drużynę Chorwacji 3:0. Wszyscy z obozu amerykańskiego zgodnie twierdzą, że było to zdecydowanie lepsze spotkanie niż to przeciwko Tajlandii.

Stany Zjednoczone zaprezentowały się zdecydowanie lepiej w każdym elemencie gry. - To oczywiste, że zagraliśmy lepsze spotkanie niż to przeciwko Tajlandii. Lepiej wychodziły nam zagrywki i przyjęcie. Jednak w dalszej części turnieju nadal musimy się poprawiać, by wygrywać - mówił po meczu trener Amerykanek, Hugh McCutcheon. Dobry mecz zagrała młoda rozgrywająca Alishia Glass. - Widzę dużą przyszłość przed tą dziewczyną. Ogrom pracy, jaki wykonuje na treningach procentuje w takich meczach jak dzisiejszy. Myślę, że Alishia będzie ważnym ogniwem drużyny USA w kolejnych latach. Ma ogromny talent, umie rozgrywać nieszablonowo i będę starał się robić wszystko, by mogła się jak najlepiej rozwijać - mówił o swojej rozgrywającej szkoleniowiec Stanów Zjednoczonych.

Chorwatki są zawiedzione swoją postawą w tym meczu i czekają na kolejne spotkania w turnieju. - Nie mam wiele do powiedzenia po tym meczu. Amerykanki zagrały o wiele lepszą siatkówkę niż my. Mają od nas więcej doświadczenia. Każdy w mojej drużynie debiutuje na takiej imprezie, więc my dopiero zdobywamy doświadczenie. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach uda nam się zaprezentować z lepszej strony - mówiła po meczu kapitan reprezentacji Chorwacji, Maja Poljak.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL