WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Silvano Prandi pozostanie selekcjonerem Bułgarii

Sebastian Nowak
Sebastian Nowak
Włoski szkoleniowiec może odetchnąć z ulgą. Władze bułgarskiej federacji podjęły w poniedziałek decyzję, że Silvano Prandi w dalszym ciągu będzie prowadził reprezentację siatkarzy. Jego posada była zagrożona po słabym występie na mistrzostwach świata we Włoszech.

Bułgarzy jechali do Włoch jako obrońcy brązowego medalu, ale w Italii zajęli dopiero siódme miejsce. Po siatkarskim mundialu pojawiło się dużo głosów optujących za zmianą selekcjonera, jednak władze siatkówki w Bułgarii podjęli inną decyzję. Silvano Prandi poprowadzi reprezentację do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie.

- Po walnym zebraniu w Gabrovo postanowiliśmy dać Prandiemu szansę. Miejsce w "ósemce" mistrzostw świata nie jest takie złe, nie zapominajmy, że za nami znaleźli się Polacy, mistrzowie Europy – powiedział Dancho Lazarov, szef bułgarskiej federacji siatkówki. - Porozmawiamy jeszcze poważnie o tym, co nas czeka w 2011 roku. Jest Liga Światowa, mistrzostwa Europy i kwalifikacje do Igrzysk - dodał Lazarov.

Silvano Prandi jest selekcjonerem bułgarskiej reprezentacji siatkarzy od 2008 roku. Pod jego kierunkiem, Bułgarzy wywalczyli brązowy medal ME w zeszłym roku, co było ich pierwszym od 26 lat medalem na tej imprezie.

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL