Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Matej Cernić: Anastasi szanuje graczy

Paweł Sala
Paweł Sala
Matej Cernić, dzisiaj przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, a niegdyś wielokrotny reprezentant Włoch, chwali Andreę Anastasiego - nowego szkoleniowca kadry narodowej Polski. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku dostrzega wiele zalet w pracy Anastasiego. Ceni go za szacunek do zawodników, profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Aktualny zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Matej Cernić, który miał okazję współpracować w reprezentacji Włoch z nowym szkoleniowcem Polaków Andreą Anastasim, chwali selekcjonera. Jaki to trener zdaniem Cernicia? - Z najwyższej światowej półki, co udowodnił pracując z reprezentacjami Włoch i Hiszpanii. Anastasi ma doskonałe przygotowanie techniczne do pracy i potrafi zdziałać wiele dobrego w każdej drużynie, z którą pracuje. W jego pracy z reprezentacją Polski wiele będzie zależało od tego, kto w niej zagra. Słyszy się o tym, że niektórzy zawodnicy mogą chcieć odpocząć po sezonie ligowym, bo obciążenia są w ostatnich latach ogromne. Sam jestem doskonałym przykładem, bo w tym sezonie na pewno nie będę grał w reprezentacji Włoch - tłumaczy włoski przyjmujący.

Jakie cechy szczególne świadczą o pracy Anastasiego, z których reprezentacja Polski może mieć w przyszłości spory pożytek? - To jest człowiek otwarty na dyskusję z zawodnikami. Podczas treningu wymaga jednak stuprocentowego zaangażowania. Szanuje graczy, jest charyzmatyczną postacią i przez to zyskuje również szacunek u siatkarzy. Anastasi to jest gość - wychwala szkoleniowca Cernić.

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL