Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Małgorzata Niemczyk poprowadzi Budowlanych Łódź?

Ag Sta
Ag Sta
Jak informuje Gazeta Wyborcza, powołując się na nieoficjalne informacje, Małgorzata Niemczyk zastąpi Wiesława Popika na stanowisku trenera Organiki Budowlanych Łódź. Zdobywczynie Pucharu Polski w ubiegłym sezonie, w tym roku w lidze spisują się fatalnie.

Wiesław Popik przejął prowadzenie Budowlanych Łódź półtora roku temu od Jacka Pasińskiego. Wprowadził zespół do PlusLigi Kobiet i zdobył w nim Puchar Polski. W tym sezonie łodziankom wiedzie się już znacznie gorzej, a po serii porażek zajmują dopiero 8. miejsce w lidze.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, cele drużyny, po ubiegłorocznym sukcesie, były jednak znacznie wyższe - zespół miał walczyć o medale w siatkarskiej ekstraklasie. Ponadto Popik miał nie najlepsze kontakty z niektórymi zawodniczkami, które w publicznych wypowiedziach zarzucały mu brak wsparcia i krytykowanie za porażki.

Popika na stanowisku szkoleniowca ma zastąpić Małgorzata Niemczyk, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w łódzkim zespole. Niemczyk drużynę miałaby poprowadzić już w meczu 1/4 finału Pucharu CEV, który rozegrany zostanie 24 stycznia w Łodzi. By prowadzić zespół w PlusLidze Kobiet siatkarce brakuje licencji trenerskiej, ale w klubie liczą, że formalności uda się szybko załatwić.

Więcej w Gazecie Wyborczej

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL