Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wicemistrz Polski wypożyczony do MKS-u Będzin

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Będziński pierwszoligowiec zaszokował roszadami w składzie, a pierwszym wzmocnieniem był Sławomir Szczygieł. MKS MOS nie poprzestaje jednak zaskakiwać, jego kolejnym nabytkiem jest bowiem obecny wicemistrz kraju, który został wypożyczony z ZAKSY na rok.

Mowa o młodym, ale utalentowanym Grzegorzu Wójtowiczu. Ten 22-letni przyjmujący ma na swoim koncie przede wszystkim srebrny medal mistrzostw Polski zdobyty w minionym sezonie. Oprócz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle występował w Jokerze Piła, AZS-ie Opole, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w młodzieżowej sekcji w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak informuje sportowezaglebie.pl, Wójtowicz został wypożyczony do MKS-u MOS Będzin na rok. W Zagłębiu cieszą się z tego transferu. - Z tego zawodnika wszyscy będziemy mieć wiele radości - otwarcie powiedział sternik zespołu, Emil Bystrowski.

020.jpg
Grzegorz Wójtowicz w barwach ZAKSY podczas ligowego meczu z Asseco Resovią


Jednak czy Wójtowicz będzie rzeczywistym wzmocnieniem okaże się dopiero w trakcie pierwszoligowych rozgrywek. Mimo że przyjmujący ma w swojej kolekcji srebrny medal PlusLigi, to nie miał wielu okazji, by w znacznym stopniu przyczynić się do jego zdobycia. W trakcie sezonu 2010/2011 rozegrał bowiem 11 setów na 149 w wykonaniu ZAKSY. Rywalizacja zmusiła więc go do przenosin do MKS-u Będzin, gdzie pod okiem Rafała Legienia będzie mógł szlifować swoje umiejętności.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL