Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gedania wraca do Gdańska

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarki pierwszoligowej Gedanii po trzech latach powracają do Gdańska. Drużyna rozgrywać będzie swoje mecze w hali Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. M. Reja w Gdańsku. -Promocja miasta spełniała swoją rolę gdy zespół grał w PlusLidze Kobiet - powiedział burmistrz Żukowa.

- Współpraca z klubem i sponsoring drużyny kosztował nas w poprzednich latach około 200 tysięcy złotych. Promocja, jaką w ten sposób uzyskiwało miasto, spełniała swoje zadania, gdy Gedania grała w PlusLidze. W niższej klasie to już zbyt wysoka kwota dla samorządu, a przedsiębiorcy nie kwapili się do sponsorowania drużyny. Chcemy promować własnych sportowców, dlatego będziemy wspierać drużynę piłki ręcznej GKS Żukowo, która została zgłoszona do rozgrywek II ligi na najbliższy sezon - uzasadnił swoją decyzję Jerzy Żurawicz, burmistrz Żukowa.

Drużyna Gedanii mecze w Żukowie rozgrywała od 2008 roku. W nadchodzącym sezonie zespół w roli gospodarza będzie rozgrywał swoje spotkania w hali Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. M. Reja w Gdańsku.

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL