Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mauro Berruto: Jesteśmy naprawdę niesamowici!

Joanna Seliga
Joanna Seliga
Mauro Berruto, selekcjoner reprezentacji Włoch, udzielił włoskiej La Gazzetta dello Sport wywiadu, w którym tuż przed ćwierćfinałem z Finami opowiedział o swojej drużynie, mocno ją do tego komplementując. Wychwalał przede wszystkim inteligencję Azzurrich jako siatkarzy. - Ci gracze to prawdziwi faceci, starsi lub młodsi, którzy poza szybkim ramieniem i wysokim blokiem, posiadają też świetną umiejętność analizy sytuacji - stwierdził.

W ćwierćfinale włoskich siatkarzy czeka starcie z ekipą Finlandii. Determinacja zarówno Mauro Berruto, trenera włoskich zawodników, jak i całej drużyny wydaje się wprost ogromna. Wynika to między innymi ze słów selekcjonera, jakie wypowiedział on na łamach włoskiej La Gazzetta dello Sport.

- Pojedynek ćwierćfinałowy może nam otworzyć drzwi do pozostanie w turnieju aż do niedzieli. Właśnie tego chcemy, dokładnie o to gramy i po to tak ciężko trenowaliśmy - zapowiedział na łamach włoskiej gazety. - Naszym celem jest gra o medale. Od teraz koniec żartów - dodał całkiem na poważnie.

Przez ostatnie dwa dni Włosi nie rozegrali żadnego meczu. Zwyciężyli bowiem w grupie C, w związku z czym mieli więcej wolnego. W tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując się do jakże ważnego starcia ćwierćfinałowego. - W ciągu dwóch minionych dni musieliśmy rozwikłać nasze problemy. To prawda, że momentami nie graliśmy dobrze. Faktem jest też jednak to, że byliśmy w stanie odnaleźć swój rytm gry i wygrać grupę - podsumował rywalizację w pierwszej rundzie rozgrywek. - Mamy świadomość tego, że aktualnie musimy dać już z siebie więcej niż to, co zaprezentowaliśmy dotychczas. Oczywiście powinniśmy zamknąć wszystkie okna i unikać rozproszenia naszej energii, która może być nam potrzebna nawet do niedzieli - zapewnił. -Nie możemy zapominać o porażce z kadrą Francji, tylko przekuć złość, która wynikła z przegranej, w pozytywną energię. Musimy podporządkować kolejne cztery dni jednemu tylko celowi - lepiej dać coś z siebie, aby potem móc cieszyć się z czegoś więcej na parkiecie. To jasne, że inne drużyny również myślą w podobny sposób... - nie miał co do tego najmniejszych choćby wątpliwości.

Zapytany o swoich podopieczny, nie mógł znaleźć na nich złego słowa. - Jesteśmy naprawdę niesamowici! - wyznał z entuzjazmem. - Ci gracze to prawdziwi faceci, starsi lub młodsi, którzy poza szybkim ramieniem i wysokim blokiem, posiadają też świetną umiejętność analizy sytuacji. Jesteśmy grupą wyjątkową, ciekawą, stymulowaną przez różne rzeczy związane z siatkówką, której dobrze jest razem - zapewnił. - Uważam, że inteligencja może w tym sporcie dać naprawdę wiele. Dlatego właśnie jestem tak dumny z ekipy, z jaką przyszło mi pracować - zakończył.

Przypomnijmy, że reprezentacja Włoch jest potencjalnym rywalem Polski w półfinale austriacko-czeskiej imprezy.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL