Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Transferowe "niewypały" w PlusLidze

Paweł Sala
Paweł Sala
Coraz więcej obcokrajowców trafia do PlusLigi każdego roku, ale nie wszystkie transfery okazują się strzałami w dziesiątkę. Słabi zawodnicy z zagranicy zarabiają duże pieniądze i blokują miejsca w składach Polakom.

- Boję się, że niedługo zapędzimy się w kozi róg, zatrudniając coraz więcej przeciętnych najemników. Utalentowanym Polakom coraz trudniej znaleźć miejsce w składach i w końcu doprowadzimy do sytuacji, że nie będzie miał kto grać w reprezentacji. Włosi już to przerobili na własnej skórze i nie wiem, czemu powielamy błąd - oburza się na łamach Przeglądu Sportowego były siatkarz i trener, Maciej Jarosz.

Obecnie w zespołach PlusLigi jest 35 obcokrajowców. Przepisy ustaliły limit trzech graczy, którzy mogą w tym samym momencie przebywać na boisku w drużynie, jednak kluby starają się omijać ten przepis, zatrudniając zawodników z zagranicy, często z wątpliwymi korzeniami polskimi.

Najwięcej zawodników zagranicznych występuje w Jastrzębskim Węglu, bo aż siedmiu, w tym dwóch z podwójnym obywatelstwem.

Źródło: Przegląd Sportowy.

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • baron Zgłoś
  AZS CZĘSTOCHOWA!!!! I wszystko jasne jedyna drużyna oparta na młodzieży i polskich zawodnikach i tak nadal będzie to jest właśnie tradycja!!!! AZS!!!
  • zyta Zgłoś
   Zgadzam się w 100% z opinią p.M.Jarosza. Ta niezdrowa sytuacja wzięła się stąd, że Prezesi klubowi mają nie zaspokojone żadze dla osiągania przez ich kluby dobrych wyników i zamiast
   Czytaj całość
   zająć się szkoleniem młodzieży i rozsądnym jej prowadzeniem od juniora do zawodnika najwyższej klasy rozgrywek w naszym Kraju, to poszli na łatwiznę i często gęsto sprowadzają zawodników średniej klasy za duże pieniądze. Uważam, że jest to krótkowzroczne myślenie i w niedalekiej przyszłości zaprowadzi nas na manowce.
   • lili Zgłoś
    A kibice włoscy narzekają, że ich czołowy atakujący kadry M. Łasko nie znalazł miejsca w dobrym włoskim klubie i musiał szukać szczęścia za granicą, nie mówiac już o trochę
    Czytaj całość
    słabszych zawodnikach, których włoskie kluby nie chca, a zamiast tego sprowadzaja takiego Jarosza:)) Ot, paradoks:)

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL