WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga chińska: Sylwestrowy koncert Skowrońskiej!

Anna Jawor
Anna Jawor
Jak Sylwester to tylko na parkiecie. Katarzyna Skowrońska-Dolata w pełni się do tego zastosowała, tylko że zamiast na parkiecie do tańca pojawiła się na tym siatkarskim. Wybór ten okazał się nie najgorszy, gdyż atakująca reprezentacji Polski rozegrała kolejny bardzo dobry mecz w lidze chińskiej.

W Chinach Nowy Rok (rok Smoka) będzie obchodzony dopiero 23 stycznia, więc nic dziwnego, że w sobotę odbyła się kolejna seria ligowych zmagań. Evergrande Kanton podejmowało na swoim boisku ekipę Zhejiangu.

Tak jak w pierwszej rundzie ponownie lepsze okazały się zawodniczki Jenny Lang Ping. Evergrande potrzebowało tylko trzech setów, by zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Nie oznacza to jednak, że pojedynek nie był wyrównany. Każda z partii kończyła się minimalną wygraną drużyny z Kanton. Najwięcej emocji dostarczyła druga odsłona meczu, która zakończyła się wynikiem 35:33 na korzyść Evergrande. Prawdziwy popis gry w tym secie dała Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła w tej partii aż 13 "oczek" dla swojego zespołu.

Polka po raz kolejny została najlepiej punktującą zawodniczką starcia. "Skowronek" punktowała 25 razy. Siatkarka Evergrande 23 "oczka" zdobyła atakiem (58 procent skuteczności). Do tego dołożyła po jednym punktowym bloku i zagrywce. Swój udział w sobotnim zwycięstwie miała też Carolina Costagrande - autorka 15 punktów (46 procent skuteczności).

Evergrande - Zhejiang 3:0 (25:23, 35:33, 25:22)

U2706P6T12D5884799F168DT20111228002423.jpg

Skowrońska w akcji. Źródło: cva.qq.com

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL