Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga chińska: Po 9 latach nastąpi zmiana warty, ekipa Skowrońskiej w finale!

Anna Jawor
Anna Jawor
Evergrande Kanton w finale! Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty drugi raz pokonał Tianjin Bridgestone i w nagrodę powalczy o mistrzostwo Chin. Tianjin po dziewięciu latach musi pożegnać się z tytułem najlepszej drużyny Państwa Środka.

Rywalizacja Evergrande z Tianjin miała być hitem półfinałowych starć. W końcu spotkały się ze sobą aktualny mistrz i wicemistrz kraju. Zespół Jenny Lang Ping, który jak burza idzie przez całe rozgrywki, zaskakująco łatwo poradził sobie z Tianjin. Evergrande, po zwycięstwie 3:1 na wyjeździe, w sobotę ponownie udowodniło swoją wyższość nad rywalem. Wygrana w trzech setach mówi sama za siebie.

Ekipie z Kantonu wreszcie udało się przełamać dominację Tianjin Bridgestone w lidze chińskiej. Tianjin przez ostatnie dziewięć lat dzierżyła złoty medal. Ta wspaniała passa została jednak przerwana, a główna w tym zasługa duetuKatarzyna Skowrońska-Dolata - Carolina Costagrande. To właśnie gwiazdy Evergrande poprowadziły swój klub do finału rozgrywek.

W walce o mistrzowski tytuł przeciwnikiem Evergrande będzie Shanghai Dunlop/Guohua Life, który wygrał rywalizację z Army Kemen Noodles.

Evergrande Kanton - Tianjin Bridgestone 3:0 (25:11, 25:23, 27:25)

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • maro Zgłoś
  w Sopocie może trenować, bo tam zawodniczek ubywa to przynajmniej na treningach będą obie strony siatki zapełnione a i trener to włoski fachowiec jak twierdzicie że nasi są za słabi
  Czytaj całość
  dla takiej gwiazdy
  • aknemes Zgłoś
   Jenny Lang Ping jest po prostu fachowcem, zna się na swojej robocie. Mam nadzieję, że pod jej skrzydłami Kaśka się jeszcze bardziej rozwinie, a z poziomu Chin na dystansem spojrzy na
   Czytaj całość
   wszystko, co się wydarzyło np. w reprezentacji.
   • Boss Zgłoś
    Widać, że Skoworńska doskonale odnalazła się w realiach chińskiej ligi i z powodzeniem sobie z niej radzi. Świetnie byłoby, gdyby jej zespół wywalczył majstra, bo nasza piekna Kasia
    Czytaj całość
    jest niewątpliwą liderką Kantonu i jedną z najwięskzych gwiazd całej ligi. Oprócz boiskowego doświadczneie nasza zawdniczka pozna też nową kulturę, co rpzycyzni się do rozwoju sportowego jak i osobowościowego. Nic tylko zazdrościć!
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL