Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zięba: Jest szansa na dwie wybitne zawodniczki

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Jak będzie wyglądał skład mistrzyń PlusLigi Kobiet na sezon 2012/13? Dyrektor sportowy Atomu Trefla Sopot zapewnia, że odpowiedź na to pytanie pojawi się już niedługo. Niewykluczone, że w Sopocie znów zagrają klasowe zawodniczki z zagranicy.

Zespół mistrzyń Polski kończył rozgrywki w wyśmienitym nastroju, jednak kolejne doniesienia prasowe wskazywały na to, że radość w Sopocie nie będzie długa. Sporo mówiło się o kolejnych siatkarkach opuszczających drużynę Atomu Trefla Sopot i nowej koncepcji budowania drużyny, zakładającej zatrudnianie zawodniczek z Polski i ograniczanie kosztów funkcjonowania klubu do minimum. Dyrektor Atomu Grzegorz Zięba w rozmowie z oficjalnym portalem nadmorskiego klubu ujawnił termin ucięcia wszelkich spekulacji transferowych i prezentacji odmienionego zespołu.

- Pełny skład będziemy mogli ogłosić 2 lipca, bo okno transferowe jest otwarte do 30 czerwca i niektóre zawodniczki są zakontraktowane właśnie do tego czasu. Jest to zatem wciąż okryte tajemnicą. Dużo wyjaśni się 1 czerwca, bo niektórym siatkarkom kontrakty kończą się już 30 maja - zapowiadał działacz klubu, który zdradził również: - Nie ukrywam, że jest szansa, że grać będą u nas dwie wybitne na skalę światową zawodniczki, ale dziś nie możemy z różnych względów ujawnić o kogo chodzi - dodał tajemniczo Zięba.

Dyrektor sportowy klubu z Sopotu określił w tym samym wywiadzie profil drużyny, która będzie broniła w przyszłym sezonie tytułu mistrzowskiego. - Trzeba mieć taką zawodniczkę, która miałaby perfekcyjne przyjęcie, a do tego dobrze zachowywała się w ataku. Są środki na pozyskanie takiej siatkarki, ale jesteśmy naprawdę bardzo ostrożni i dokładnie analizujemy profile takich przyjmujących. Układamy zespół charakterologicznie, aby był bardzo waleczny. Przewidujemy maksymalną liczbę trzech zawodniczek z zagranicy. W większości, w jakichś 70 procentach, stawiamy na doświadczenie, rutynę, ale w powiązaniu z młodymi siatkarkami. Będą to bardzo doświadczone zawodniczki w sensie wieku oraz sukcesów, jakie osiągały w klubach i reprezentacji - wyjaśnił. 

Jak twierdzi Grzegorz Zięba, wdrażany plan naprawczy finansów klubu pozwala na wypłacanie siatkarkom zaległych pensji. Dzięki temu do pozostania w szeregach Atomu udało się przekonać Izabelę Bełcik i Dorotę Wilk. W barwach Atomu Trefla zobaczymy również libero Magdalena Saad, która ma wciąż ważny kontrakt z klubem.

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL