WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cuprum zamknął kadrę na nowy sezon

Jakub Artych
Jakub Artych
Rewelacja poprzednich rozgrywek - Cuprum Lubin skompletował kadrę na przyszły sezon. Czy Miedziowi będą w stanie ponownie zagrać w finale I ligi?

Włodarze z Lubina dokonali kilku zmian w składzie. Złą informacją dla fanów Miedziowych jest fakt, iż w drużynie zabraknie Roberta Szczerbaniuka, który był prawdziwym liderem Cuprum. - Robert wprowadził w nasze szeregi ogromny spokój. Wiadomo, że jest to bardzo doświadczony zawodnik, który z niejednego pieca chleb jadł - przyznał w poprzednim sezonie dla naszego portalu Sebastian Tylicki, libero Miedziowych. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy i gdzie 35-letni środkowy zagości w przyszłych rozgrywkach.

Oprócz byłego reprezentanta Polski w trykocie Cuprum nie wystąpi już Szymon Romać, który wybrał ofertę Energetyka Jaworzno. Łukasz Klucznik, Szymon Piórkowski i Patryk Kabziński cały czas szukają klubów. Funkcję kierownika zespołu objął Marcin Oczkowski, Szymon Kostecki natomiast będzie nowym statystykiem drużyny.

- Przyszłość widzę w kolorach miedzi. Zostaję w Lubinie i mam nadzieję, że większość zawodników również to zrobi. Potrzebujemy stabilizacji kadrowej i dosłownie 2-3 wzmocnień, a wtedy możemy bić się o mistrzostwo z dobrym skutkiem - tłumaczył po zakończeniu sezonu dla naszego portalu Paweł Szabelski, szkoleniowiec Cuprum Mundo Lubin.

Jakub Oczko podpisał kontrakt z Cuprum LubinJakub Oczko podpisał kontrakt z Cuprum Lubin
Działacze Miedziowych z Lubina postarali się, aby drużyna przed sezonem została solidnie wzmocniona. Grę zespołu Cuprum w nowych rozgrywkach poprowadzi Jakub Oczko, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy AZS-u Częstochowa. Doświadczony rozgrywający w przeszłości występował również w AZS Olsztyn czy Delekcie Bydgoszcz. Oprócz Oczki drużynę z Lubina zasilił między innymi Adam Michalski z Energetyka Jaworzno czy Bartosz Buniak, który poprzednie rozgrywki spędził w ekipie Przemysława Michalczyka. Również w trykocie Miedziowych w sezonie 2012/2013 występować będzie Daniel Wilk z Trefla Gdańsk.

Kadra MKS Cuprum MUNDO Lubin (2012/2013)

rozgrywający: Jakub Oczko, Michał Superlak, Krzysztof Antosik,

przyjmujący: Maciej Kordysz, Marcin Kozar, Łukasz Łapszyński, Michał Żuk

atakujący: Damian Dykas, Daniel Wilk

środkowi: Bartosz Węgrzyn, Mateusz Kucharski, Adam Michalski, Bartosz Buniak

libero: Sebastian Tylicki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL