Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Impel Wrocław zwolnił trenera!

Artur Długosz
Artur Długosz
Zarząd Impel Volleyball S.A. w dniu 19 grudnia 2012 roku podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Rafałem Błaszczykiem, który w klubie pracował od... 1987 roku!

W środę stało się to, co przewidywano od dawna. Siatkarki Impela Wrocław w rozgrywkach Orlen Ligi w tym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zespół miał walczyć o czołowe lokaty, a plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Niezbyt wiele pomogła zmiana rozgrywającej, a drużyna, która w swoim składzie ma gwiazdy siatkówki, cały czas ma problemy z odnoszeniem zwycięstw. - Gdy bardzo się chce i jest się świadomym oczekiwań wszystkich dookoła, wcale nie gra się łatwo. To nie jest tak, że to pomaga. Ten bagaż czasami zaczyna trochę uwierać - zwłaszcza wtedy, kiedy coś nie idzie, jest mało czasu - mówił jeszcze niedawno szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska.

Rafał Błaszczyk miał nadzieję, że błędy drużyny wyeliminuje w najbliższym czasie. - Przed nami naprawdę dużo pracy. My budujemy w tej chwili nową drużynę, a tworzymy ją w warunkach wojny. Jesteśmy w trakcie walki. Nie bardzo mamy czas na eksperymentowanie, ale myślę, że poradzimy sobie. Będziemy poszczególne elementy zgrywać ze sobą - podkreślał szkoleniowiec. Problem jednak w tym, że Błaszczyk mówił tak od samego początku sezonu, a wyniki cały czas były bardzo złe. W końcu zarząd klubu nie wytrzymał i szkoleniowcowi nie pomogło nawet zwycięstwo w ostatniej potyczce ligowej. - Sytuacja, w której znalazł się zespół na tym etapie rozgrywek wymagała podjęcia trudnych decyzji. W imieniu Zarządu Impel Volleyball S.A., pracowników spółki, zawodniczek i kadry trenerskiej, dziękuję Rafałowi Błaszczykowi za serce i oddanie w pracę nad rozwojem klubu - poinformował Jacek Grabowski, prezes Impel Volleyball S.A.

Tym samym era trenera Rafała Błaszczyka dobiegła końca. Szkoleniowiec związany od lat z siatkówką we Wrocławiu, przestanie prowadzić żeńską drużynę, ale... - Dziękujemy trenerowi Rafałowi Błaszczykowi za wieloletnią pracę włożoną w prowadzenie zespołu Impel Wrocław. Dziękujemy za profesjonalizm w pracy, zaangażowanie oraz liczne sukcesy naszego zespołu a także za zdobyte medale z reprezentacją Polski na letnich uniwersjadach. Rozstając się z trenerem Rafałem Błaszczykiem, liczymy na dalszą współpracę i wsparcie. Wierzymy, że doświadczenie i wiedza jaką posiada wykorzystana zostanie przy realizacji kolejnych projektów. Życzymy mu wielu sukcesów - skomentował natomiast prezes Zarządu Impel S.A., Grzegorz Dzik.

Rafał Błaszczyk z wrocławskim klubem jako trener związany był od 1987 roku. Przez lata pracował i kierował grupami młodzieżowymi, odnosząc liczne sukcesy. W 2000 roku objął stanowisko drugiego trenera pierwszego zespołu. Odpowiadał jednocześnie za szkolenie młodzieży, z którą zdobywał rokrocznie medale mistrzostw Polski. W 2004 roku został pierwszym trenerem drużyny występującej w Plus Lidze Kobiet. W 2010 roku zdobył czwarte miejsce w finale Challenge Cup. Od 2005 roku pracował z drugą reprezentacją Polski, z którą wywalczył złoty medal na Uniwersjadzie w Bangkoku w 2007 roku oraz brązowy na Uniwersjadzie w Belgradzie w 2009 roku.

W najbliższym spotkaniu zespół Impela Wrocław poprowadzi drugi trener, Marek Solarewicz.

Rafał Błaszczyk, były już trener Impela WrocławRafał Błaszczyk, były już trener Impela Wrocław

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL