WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga chińska: Nieudany pościg drużyny Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

Anna Jawor
Anna Jawor
Evergrande Kanton nie ma ani chwili wytchnienia. Siatkarki mistrza Chin na rozpoczęcie nowego roku rozegrały kolejny mecz ligowy.

Zawodniczki klubu znad Rzeki Perłowej wybiegły na parkiet z myślą, aby podtrzymać swoją dobrą passę. Podopieczne Jenny Lang Ping w drugiej rundzie rozgrywek spisywały się bowiem wyśmienicie - wygrały wszystkie dotychczasowe starcia. We wtorek jednak Evergrande Kanton musiało zaznać goryczy porażki.

Lepsze od mistrzyń kraju okazały się zawodniczki New Century Zhejiang. Spotkanie, z wyjątkiem pierwszej partii, było niezwykle wyrównane. W dwóch setach potrzebna była gra na przewagi, aby wyłonić zwycięzcę. Zespół z Kantonu przegrywał już 0:2, ale podjął próbę odrobienia strat. Ekipa Skowrońskiej-Dolaty triumfowała w trzeciej odsłonie pojedynku i w czwartej długo prowadziła, ale ostatecznie poległa 25:27, a w całym meczu 1:3.

Gospodynie wiktorię zawdzięczają głównie genialnej postawie Li Jing. Chinka zapisała na swoim koncie aż 33 punkty! W szeregach klubu z Kantonu przeciwstawić się jej próbowało trio: Zhou Yuan (28 pkt.), Carolina Costagrande (22 pkt.) i Katarzyna Skowrońska-Dolata. Nie udało im się jednak uchronić swojej drużyny od porażki.

Polka wybiegła w podstawowym składzie Evergrande. "Skowronek" zdobyła 16 "oczek" atakiem (46 proc. skuteczności). Do tego raz zablokowała rywalki.

New Century Zhejiang - Evergrande Kanton 3:1 (25:16, 29:27, 21:25, 27:25).  

Liga chińska: Katarzyna Skowrońska-Dolata w dobrym stylu zakończyła rok  

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL