WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga chińska: Koniec złotej serii Skowrońskiej, Evergrande z wicemistrzostwem

Anna Jawor
Anna Jawor
Znamy nowego mistrza Chin. Po roku przerwy złoty medal powrócił w ręce zawodniczek Bohai Bank Tianjin. Zespołowi Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pozostało jedynie srebro.

Po porażce we własnej hali 1:3 ekipa Evergrande była w bardzo trudnej sytuacji. Musiał wygrać w sobotę, aby walka o prymat w Państwie Środka wciąż trwała. Podopiecznym Jenny Lang Ping jednak mimo ogromnej ambicji, nie udało się sprostać temu wyzwaniu. Drużyna znad Rzeki Perłowej po zaciętym boju przegrała 2:3.

Na nic się zdały starania duetu Carolina Costagrande - Katarzyna Skowrońska-Dolata. Argentynka i Polka zagrały bardzo dobre spotkanie. Nasza reprezentantka zapisała na swoim koncie aż 27 punktów, a jej koleżanka z zespołu o 4 "oczka" więcej. Niestety wspominana dwójka nie miała wsparcia od pozostałych siatkarek Evergrande i to głównie zdecydowało o porażce ekipy z Kantonu.

W sobotę zakończyła się również wspaniała seria Skowrońskiej-Dolaty. "Skowronek" cztery ostatnie sezony kończyła ze złotym medalem na szyi. Tym razem do swojej kolekcji dołożyła tylko srebro.

Bohai Bank Tianjin - Evergrande Kanton 3:2 (23:25, 25:17, 12:25, 25:22, 15:12). 

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL