Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Serie A: Remis w walce o ćwierćfinał, trzy solidne sety Jakuba Jarosza

Anna Dmochowska
Anna Dmochowska
Ani Trento, ani Lube wciąż nie wiedzą, kto będzie ich rywalem w ćwierćfinale. W każej z par 1/8 finału Serie A1 potrzebne będzie bowiem trzecie spotkanie.

Drugi pojedynek Andreoli Latiny z Altotevere San Giustino nie był już tak jednostronny, jak pierwszy. Stojący pod ścianą podopieczni Marco Fenoglio z ogromną determinacją przystąpili do meczu o ich być albo nie być w dalszej rywalizacji w fazie play-off Serie A. Zdominowali pierwszą partię, a w drugiej skutecznie utrzymywali minimalne prowadzenie. Niestety dla nich, w kolejnych dwóch odsłonach obudzili się goście z Latiny. Rozpędzeni, nieuchronnie zmierzali również do wygrania tie-breaka, ale w decydującej fazie seta siatkarze z San Giustino zmobilizowali się na tyle, by nie tylko zminimalizować straty, ale i ostatecznie, po grze na przewagi, przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. MVP spotkania został Goran Marić, który podobnie jak w środę był najskuteczniejszą armatą Altotevere - w niedzielę punktował aż 34-krotnie (w tym 30 oczek zdobył atakiem przy 63-proc. skuteczności).

Jakub Jarosz rozegrał nie najgorsze trzy sety (w dwóch ostatnich nie pojawił się już ani na chwilę). W sumie zdobył 11 punktów (najlepiej punktujący siatkarz Andreoli Jeroen Rauwerdink - 16 pkt.): 10 atakiem przy 50-proc. skuteczności i jeden bezpośrednio zagrywką. 

Altotevere San Giustino - Andreoli Latina 3:2 (25:17, 25:23, 16:25, 20:25, 16:14)

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

W przeciwieństwie do pierwszego spotkania 1/8 finału tym razem mniej emocji przyniósł mecz w parze Tonno Callipo Vibo Valentia - BCC-NEP Castellana Grotte. Kibice zgromadzeni w hali Pala Valentia oglądali jednostronne widowisko, którym gospodarze - wiedzeni ku zwycięstwu przez Denisa Kaliberdę oraz wybranego MVP spotkania Nielsa Klapwijka - przedłużyli swoje szanse na dalszą grę w fazie play-off.

Tonno Callipo Vibo Valentia - BCC-NEP Castellana Grotte 3:0 (25:20, 25:18, 25:19)

Decydujące spotkania 1/8 finału rozstaną rozegrane w Latinie i Castellanie Grotte w niedzielę 24 marca.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL