Najnowsze Wyniki/Kalendarz

To była siatkówka na najwyższym poziomie - komentarze po meczu Francja - Polska

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
Kapitan i trener reprezentacji Trójkolorowych przyznali po niedzielnym spotkaniu, że ich zespół musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości, żeby ograć biało-czerwonych.

Laurent Tillie(selekcjoner reprezentacji Francji): Moi podopieczni musieli wiele wycierpieć, żeby osiągnąć sukces. Dzisiaj wieczorem grali całym swoim sercem i wszystkimi posiadanymi zasobami. Jestem z nich dumny. Wszyscy oni w każdej chwili byli gotowi, żeby wejść na boisko i wykonać swoje zadanie. Duch zespołu to chyba nasza największa siła. Jest on zawsze taki sam, niezależnie od tego czy wygrywamy, czy przegrywamy.

Benjamin Toniutti(kapitan reprezentacji Francji): Dzisiaj wygrać było jeszcze trudniej niż w piątek. Musieliśmy użyć wszystkich naszych środków, ale opłaciło się. Mieliśmy w sobie tyle wiary i i energii, że potrafiliśmy rywali w końcu zmęczyć. Tego wieczoru oba zespoły grały naprawdę dobrze. Jestem pewien, że publiczność była zadowolona, ponieważ obejrzała trochę siatkówki na bardzo wysokim poziomie.

Andrea Anastasi(selekcjoner reprezentacji Polski): Chciałbym pogratulować Francji. Pozostaje mi tylko cieszyć się ich szczęściem.

Marcin Możdżonek(kapitan reprezentacji Polski): Francja zasłużyła na zwycięstwo. Ich gra w obronie przez całe spotkanie była rewelacyjna.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas.Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • Wojciech Zakrzewski Zgłoś
  Ale tylko w wykonaniu przeciętnych Francuzów. Nasi grali bardzo słabo tracąc seriami po kilka punktów z rzędu.Nasz sukces w Lidze Światowej ubiegłego sezonu, tylko dlatego że inni to
  Czytaj całość
  olali, stawiając za cel Olimpiadę.Nie jest to więc sukces, a jedynie wielki błąd sztabu szkoleniowego Anastasiego. Ale przyjrzyjmy się indywidualnie poszczególnym zawodnikom reprezentacji. To tylko przeciętniacy nie potrafiący nawet powtórzyć akcji dwa razy, co dopiero mówić o stałej powtarzalności, choćby np. zagrywki.To co oni robią to po prostu uda się lub nie. Z takim poziomem reprezentanta daleko nie zajdziemy. Dotyczy to wszystkich tak grających w naszej lidze jak i za granicą. Kurek np.cały rok przesiedział na ławie w lidze Rosyjskiej. To o czymś świadczy.Mamy więc słabych zawodników, słabe też wyniki.Gdy około rok temu Grozer zdobył dla swej reprezentacji , grając przeciwko nam, 9 punktów z rzędu, z zagrywki widać było jak słaba jest ta nasza reprezentacja. I nic tu nie pomoże taki czy iny trener. Skazani jesteśmy na jakiś przypadkowy sukces. Nigdy nie utrzymywaliśmy jakiegoś dobrego poziomu przez dłuższy czas. Wszystko co się dzieje obecnie w naszej siatkówce to dzieło przypadku.
  • BASKETfanatic70 Zgłoś
   Naszym największym problemem jest brak Zagumnego i Wlazłego. A poza tym bartman nie jest wszystkiemu winien, ponieważ to rozgrywający ma się podporządkować atakującemu a nie na odwrót.
   Czytaj całość
   Drugim największym błędem AA jest sporadyczna gra Drzyzgi, a o Nowakowskim nie wspomnę bo gra jak zagubiony chłopak.
   • 10lew Zgłoś
    Popieram w 100 % Gromka. Atakujący Wlazły to jest to.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL