Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PZPS zatwierdził zmiany w systemie rozgrywek

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Wprowadzone zmiany zaczną obowiązywać już od najbliższego sezonu 2013/2014, a będą one dotyczyć młodzieżowych mistrzostw Polski oraz drugoligowych rozgrywek mężczyzn i kobiet.

Przy okazji turnieju World Grand Prix, który rozgrywany był w Płocku, w tym mieście odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Poruszono na nim kwestię zmiany w systemie rozgrywek.

Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży Waldemar Sagan przedstawił projekt dotyczący rozgrywek młodzieżowych. Będzie on obowiązywał już od najbliższego sezonu 2013/2014. W nowym systemie nie będą rozgrywane 1/8 finałów mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych, ale w rozgrywkach na szczeblu centralnym będą występować trzy najlepsze drużyny z województwa. Szczegółowa wersja regulaminu zostanie opublikowana po ustaleniu terminarza rozgrywek.

Zmiany będą dotyczyć nie tylko młodych adeptów siatkówki. Jak argumentuje PZPS "w trosce o rozwój polskiej siatkówki" i "upowszechnieniu rozgrywek szczebla centralnego" została podjęta decyzja o reformie rozgrywek II ligi zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wejdzie ona w życie już w najbliższym sezonie 2013/2014, w którym do walki stanie więcej drużyn, gdyż obie ligi zostaną powiększone o wszystkie kluby, które wyraziły taką chęć i jednocześnie zgłosiły aplikacje do 8 sierpnia br.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL