Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andriej Woronkow dla SportoweFakty.pl: Wybraliśmy dłuższą drogę

Michał Biegun
Michał Biegun
Selekcjoner naszych wschodnich sąsiadów przyznaje, że porażka w pierwszym meczu grupowym przeciwko Niemcom nieco skomplikowała ich drogę do finału.

W poniedziałek punktualnie o godzinie 18:30 reprezentacja Rosji stawiła się na trening w Ergo Arenie. Siatkarze Sborny przywitali się z Bułgarami, którzy właśnie kończyli swoje ćwiczenia. Andriej Woronkow wymienił uprzejmości z Camillo Placim, po czym zwycięzcy tegorocznej Ligi Światowej przystąpili do rozgrzewki.

- Jak się czujemy? Ja bardzo dobrze - przyznał opiekun faworyta do złota. - Moja drużyna jest nieco zmęczona, ale myślę, że do meczu ze Słowakami będziemy gotowi w stu procentach - kontynuuje były trener Lokomotiwu Nowosybirsk.

Po około trzydziestu minutach podstawowa szóstka z Dmitrijem Muserskim na czele opuściła halę i udała się do siłowni. Na boisku pozostali jedynie rezerwowi siatkarze, z których przede wszystkim wyróżniał się Maksim Michajłow. Atakujący Zenitu Kazań wciąż wraca do formy po przebytym urazie. Jak przekazał jeden z rosyjskich statystyków, ich gwiazda jest już naprawdę bliska powrotu do pełnej sprawności. Podobno forma Nikołaja Pawłowa tylko go motywuje do jeszcze cięższej pracy.

Trener Woronkow z pokorą podchodzi do konfrontacji ze SłowakamiTrener Woronkow z pokorą podchodzi do konfrontacji ze Słowakami
Już we wtorek o godzinie 17:00 w Gdańsku Rosjanie rozegrają swój baraż ze Słowakami. - Nasza porażka z reprezentacją Niemiec już w pierwszym spotkaniu uświadomiła nam, że musimy wybrać dłuższą drogę do ćwierćfinału. Ten mecz sporo nas nauczył i wyciągnęliśmy z niego wnioski - zaznacza Woronkow.

- Jeśli przejdziemy słowacki zespół, to dalej czekają na nas Francuzi. Nie przeszkadza nam, że gramy więcej, a oni będą w tym czasie odpoczywać. Moja drużyna jest przygotowana na taki wysiłek - dodaje rosyjski szkoleniowiec.

- Zdajemy sobie sprawę ze stawki tego barażowego meczu. Nikt nie ma zamiaru go odpuszczać i zagramy w pełni skoncentrowani - kończy następca Władimira Alekny.

W Gdańsku rozmawiał,
Michał Biegun

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas.Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!
ME 2013: Spacerek faworyta? - zapowiedź spotkania Rosja - Słowacja

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL