Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Rosji: Zespół Michała Winiarskiego znacząco oddalił się od awansu do Final Six

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Fakieł Nowy Urengoj, nowy zespół Michała Winiarskiego, przegrywając z Lokomotiwem Nowosybirsk praktycznie pożegnał się z awansem do Final Six Pucharu Rosji.

Podopieczni Ferdinando De Giorgi obiecująco rozpoczęli wtorkowe starcie ze zwycięzcą Ligi Mistrzów 2013, gdyż wygrali pierwszego seta do 22, ale później było już tylko gorzej. Kolejne trzy partie na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze z Nowosybirska i to oni są o krok od awansu do turnieju finałowego PR. Michał Winiarski całe spotkanie obejrzał z trybun.

W środę, w ostatniej kolejce grupy D Fakieł zagra z Dynamem Sankt Petersburg, a Lokomotiw z Tiumeniem Tiumeń.

Grupa D Pucharu Rosji (Moskwa)

Fakieł Nowy Urengoj - Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 18:25)

Fakieł Nowy Urengoj: Spiridonow (16), Bakun (24), Vermiglio, Titicz (6), Gutsaljuk (1), Kricki (11), Martyniuk (libero) oraz Szyszkin, Woronkow (1), Mosow (4), Samsonyczew.

Lokomotiw Nowosybirsk: Divis (18), Astaszenkow (9), Moroz (18), Camejo (13), Wolwicz (10), Butko, Gołubiew (libero) oraz Sidenko (libero), Żylin.


Dynamo Sankt Petersburg - Tiumeń Tiumeń 2:3 (12:25, 25:23, 23:25, 25:18, 17:19)

Najlepiej punktujący: Statsenko 24 pkt. (Dynamo); Szpilew 21 pkt, Dubowskoj 13, Uczikow 13 (Tiumeń).

Fakieł Nowy Urengoj raczej nie zagra w Final Six Pucharu RosjiFakieł Nowy Urengoj raczej nie zagra w Final Six Pucharu Rosji
Tabela grupy D:

MiesceDrużynaMeczeZ-PPkt.
1.Lokomotiw Nowosybirsk22-06
2.Fakieł Nowy Urengoj21-13
3.Tiumeń Tiumeń21-12
4.Dynamo Sankt Petersburg20-21


***

Grupa A Pucharu Rosji (Ufa)

Dynamo Krasnodar - Jarosławicz Jarosław 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

Najlepiej punktujący: Stokr 19 pkt., Bierieżko 12, Melnik 6 (Dynamo); Snippe 11 pkt., Van Dijk 9, Połtawski 9 (Jarosławicz).


Ural Ufa - Lokomotiw Jekaterynburg 3:1 (25:17, 25:22, 21:25, 25:19)

Najlepiej punktujący: N. Kovacević 17 pkt., Aleksiejew 13, Feokistow 9 (Ural); Adrianow 22 pkt., Timofiejew 12, Kostilenko 7 (Lokomotiw).

***


Grupa B Pucharu Rosji (Kazań)

Zenit Kazań - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:16, 25:22, 25:19)

Najlepiej punktujący: Michajłow 19 pkt., Siwożelez 9, Mochałow 8 (Zenit); Tupczij 12 pkt., Lichoszerstow 4, Walejew 4 (Jugra).


Dynamo Moskwa - Prikamie Perm 3:1 (25:17, 26:24, 19:25, 25:20)

Najlepiej punktujący: Birjukow 21 pkt., Markin 17, Krugłow 16 (Dynamo); Venno 20 pkt., Konnow 12, Karpenko 8 (Prikamie).

***

Grupa C Pucharu Rosji (Surgut)

Gubernija Niżny Nowogród - Jenisej Krasnojarsk 2:3 (25:20, 23:25, 25:23, 25:17, 11:15)

Najlepiej punktujący: Pawłow 22 pkt., Nikić 17, Ostapenko 12 (Gubernija); Krasnoperow 22 pkt., Buts 20, Nikiszin 19 (Jenisej).


Gazprom-Jugra Surgut - Iskra Odincowo 3:0
(25:23, 25:18, 25:22)

Najlepiej punktujący: Czeremisin 21 pkt., Szipotko 11, Antipkin 7 (Gazprom-Jugra); Kowalew 16 pkt., Petrow 5 (Iskra).


* W Final Six Pucharu Rosji (25-31 stycznia 2014) zagrają: gospodarz (Biełogorie Biełgorod), zwycięzcy czterech grup oraz zespół z "dziką kartą".

Puchar Rosji: Fakieł Nowy Urengoj wygrał, ale Winiarski jeszcze nie zadebiutował

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL