Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejne zmiany w Volero Zurych

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Rywal dąbrowskiego MKS-u w Lidze Mistrzyń nie przestaje zaskakiwać ciągłymi roszadami. Szwajcarski klub zakontraktował dobrze znaną w Polsce rozgrywającą.

Po ostatnich rotacjach na stanowisku pierwszego szkoleniowca Volero Zurych i wyjaśnieniu sytuacji z Nataszą Osmokrović przyszła pora na kolejne zaskakujące ruchy prezesa najsłynniejszego szwajcarskiego klubu siatkówki, Stava Jacobiego. Z powodów osobistych do swojej ojczyzny wróciła słynna japońska libero Yuko Sano, która według oficjalnej strony klubu ma niedługo kończyć zawodową karierę. Na jej miejsce do Volero trafiła wracająca po przerwie macierzyńskiej 27-letnia Silvija Popović, utytułowana reprezentantka Serbii i była zawodniczka m.in. Rabity Baku, z którą zdobyła w 2011 roku srebro Ligi Mistrzyń.

Do drużyny z Zurychu trafiła również Courtney Thompson, wicemistrzynie olimpijska z Londynu, która w sezonie 2012/13 reprezentowała barwy (wtedy jeszcze) Budowlanych Łódź. - Okazało się, że nasi rywale mogli bardzo szybko dostosować się do naszej taktyki w trakcie spotkań. By zwiększyć nasze szanse w meczach tegorocznej Ligi Mistrzyń, trener musi mieć większy wpływ na taktykę - tak Jacobi tłumaczył decyzję o sprowadzeniu kolejnej rozgrywającej, będącej konkurentką dla Brazylijki, Karine Guerry de Souza.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Lubiana w Łodzi Amerykanka przeniosła się do Szwajcarii Lubiana w Łodzi Amerykanka przeniosła się do Szwajcarii

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • D2U Zgłoś
  To dobre wiadomości dla Tauron MKS DG który już za parę dni rozegra dwumecz z Volero Zurych decydujący o wyjściu z grupy LM.Nowe zawodniczki Volero na pewno nie będą zgrane z zespołem
  Czytaj całość
  co może być ułatwieniem dla Tauronu.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL