Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prosto z podróży po zwycięstwo? - zapowiedź meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot

Paweł Sala
Paweł Sala
Drużyna Atomu Trefla Sopot, złożona w części z zawodniczek, które grały podczas ostatnich kwalifikacji do mistrzostw świata, wraca do ligowej rzeczywistości. Sopocianki zmierzą się z BKS-em.

W najbliższą środę trzeci w tabeli Atom Trefl Sopot zmierzy się w Bielsku-Białej z czwartym BKS-em Aluprof. Zespół z Sopotu, w dużej części złożony z zawodniczek, które grały na ostatnich turniejach kwalifikacyjnych do mistrzostw świata we Włoszech, przyjedzie do Bielska-Białej niemal prosto z podróży.

Sopocianki udały się już na wyjazdowy mecz 6 stycznia. Część zawodniczek dotrze jednak do Bielska-Białej prosto z turniejów kwalifikacyjnych. W ostatnim meczu reprezentacji Polski z Belgią w drużynie trenera Piotra Makowskiego wystąpiły trzy zawodniczki Atomu Trefla - Klaudia Kaczorowska, Izabela Bełcik oraz Mariola Zenik. Z kolei w ekipie Belgii pojawiła się Charlotte Leys. Do Bielska-Białej wraz z jednym z asystentów dotrze bezpośrednio Judith Pietersen, reprezentantka Holandii, która zaliczyła epizody podczas turnieju w chorwackim Rovinj. Osobno dojedzie także Brizitka Molnar. - Jedziemy do Bielska 6 stycznia, 8 gramy mecz, a 7 dziewczyny zjadą bezpośrednio do Bielska z kwalifikacji. Można powiedzieć, że na ten mecz jedziemy kompletnie bez treningu jeśli chodzi o całość drużyny - powiedział asystent trenera Atomu Trefla, Tomasz Wasilkowski.

Z pewnością brak treningów, przyjazd na mecz niemal prosto z ciężkich turniejów może być odczuwalny przez sopockie zawodniczki. Do tego w Sopocie pozostały Natalia Gajewska oraz Magdalena Kuziak. W Bielsku-Białej zobaczymy za to nową rozgrywającą sopockiej ekipy Bojanę Radulović. Te wszystkie okoliczności mogą mieć wpływ na postawę Atomu Trefla w starciu z walecznym Aluprofem.

Siatkarki Atomu Trefla z różnych stron dojadą do Bielska-Białej na ligowy meczSiatkarki Atomu Trefla z różnych stron dojadą do Bielska-Białej na ligowy mecz

Bielszczanki zakończyły 2013 rok porażką, ale miały dużo czasu na spokojne przygotowanie się do dalszej części rozgrywek. Przygotowywały się m.in. podczas towarzyskiego noworocznego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosno, gdzie zajęły drugą lokatę - za Impelem Wrocław, a przed zespołem z Muszyny. Forma bielskich siatkarek w nowym roku pozostaje jednak sporą niewiadomą.

Środowy mecz bielszczanki po raz pierwszy w tym sezonie rozegrają w hali przy ulicy Karbowej. Drużyna z końcem roku opuściła swoją halę przy Rychlińskiego w związku z budową nowego stadionu miejskiego. Jak bielszczanki poradzą sobie w dużej hali, gdzie doping może nie być tak odczuwalny jak w mniejszym obiekcie, gdzie dotąd rozgrywały mecze? Przekonamy się już w środę od godziny 18:00.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot/ śro. 08.01.2014, godz. 18:00

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL