Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andrzej Kowal będzie trenerem reprezentacji "B"!

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
Szkoleniowiec mistrzów Polski, Andrzej Kowal zostanie trenerem zaplecza reprezentacji Polski. Kadra "B" w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

W styczniu Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) ogłosił, że zaplecza reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn zagrają w Lidze Europejskiej. Wiadomo już, że trenerem siatkarzy zostanie aktualny opiekun Asseco Resovii Rzeszów.

- Dostałem taką propozycję i wstępnie się zgodziłem. Jednak w tej chwili o tym nie myślę, gramy co trzy dni i na tym się skupiam. Jak będzie czas, to będziemy rozmawiać dalej. Związek zaproponował mi, żeby prowadzić tych chłopaków, którzy w przyszłym roku będą grali w mistrzostwach świata do lat 23, a w tym roku w Lidze Europejskiej - powiedział w rozmowie ze SportoweFakty.pl Andrzej Kowal.

Nie jest wykluczone, że w nowym sztabie reprezentacji Polski "B" pojawią się także dotychczasowi współpracownicy Kowala z ekipy ze stolicy Podkarpacia. W tym kontekście wymienia się Marcina Ogonowskiego i Michała Gogola.

Polskie reprezentacje zagrają w Lidze Europejskiej

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy Andrzej Kowal sprawdzi się w roli trenera reprezentacji "B"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • stary kibic Zgłoś
  Cieszy mnie, że PZPS w tym zakresie podjął konkrety. Ciekaw jestem doboru współpracowników Kowala - oczywiste, że Robert Prygiel, Kuba Bednaruk czy nawet Krzysiek Stelmach byliby
  Czytaj całość
  naturalnymi kandydatami. Ciekaw jestem też samej selekcji zawodników - przyszły rok i zawodnicy do 23 lat, to obecni 20-22 latkowie lub nawet młodsi. Taka młodzież ograna w Lidze Europejskiej, to bezcenny kapitał dla I reprezentacji. Nie należy zapominać jednak o tym, że technika i przygotowanie fizyczne, to praca w klubach - kadra to zgrywanie i taktyka.
  • ksawer1 Zgłoś
   Ta miernota, ja pierniczę. Wszyscy zrezygnują z zagrywki z wyskoku i będą sami "agresywni flotowcy" wykonujący filozofię Kowala Dyzmy.
   • zalas Zgłoś
    wreszcie rozsądna decyzja
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL