Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Początek marszu po złoto Resovii? - zapowiedź dwumeczu Asseco Resovia Rzeszów - Effetor Kielce

Tomasz Stawarski
Tomasz Stawarski
Asseco Resovia Rzeszów w pierwszym etapie fazy play-off zmierzy się z Effectorem Kielce. Czy będzie to dla niej początek marszu po kolejne z rzędu złoto?

Effector Kielce awans na ósme miejsce w tabeli i możliwość walki o złoto zapewnił sobie dopiero w ostatnim meczu fazy zasadniczej. Kielczanie wygrali z rezerwowym składem PGE Skry Bełchatów 3:2 i choć wielu doszukuje się w tym spotkaniu oszustw, podopieczni Dariusza Daszkiewicza zaprezentowali się z dobrej strony.

Mistrzowie Polski, którzy awansu pewni byli już praktycznie na półmetku sezonu, do końca walczyli o pierwsze miejsce w tabeli. W ostatnim meczu wręcz rozgromili Cerrad Czarnych Radom 3:0 i pokazali wszystkim, że to oni zasługują na przystąpienie do play-offów z pozycji lidera.

Effector Kielce, mimo iż w poprzednim sezonie spisywał się całkiem dobrze przed obecnymi rozgrywkami, podobnie jak Delecta Bydgoszcz został "rozszarpany" z najlepszych zawodników przez bogatsze zespoły. Jednym z tych graczy był Nikołaj Penczew, który w tym roku stanie po przeciwnej stronie siatki i razem z Resovią będzie bronił mistrzostwa kraju. Zawodnicy, którzy grają w tym momencie w kieleckim teamie potrafią zaskoczyć, jednak czy dadzą radę przeciwko rozpędzonej i zmobilizowanej Resovii?

Od wielu lat polską ligę zawsze wygrywał ten, który wygrywał fazę zasadniczą. Tę "tradycję" złamała dopiero Asseco Resovia Rzeszów, która od dwóch lat, pomimo dość słabych miejsc po fazie zasadniczej zdobywała mistrzostwo Polski. Tym razem to ona będzie faworytem, gdyż broni pierwszego miejsca, które obecnie zajmuje. Andrzej Kowal pokazał już wszystkim, że jest jednym z najlepszych trenerów młodego pokolenia i tym, którzy uważali, że zdobyte przed dwoma laty mistrzostwo kraju było dziełem przypadku udowodnił swoją klasę rok później zdobywając je ponownie. Na papierze jego drużyna prezentuje się wręcz niesamowicie. Wyrównany i mocny skład mógłby postraszyć każdego w Europie. Czy postraszy też młodych kielczan i da wszystkim wyraźny sygnał, kto jest głównym potentatem do złota?

Mecze rozegrane zostaną w sobotę oraz niedziele odpowiednio o 18:00 oraz 14:45. Na relację LIVE z obydwu spotkań zapraszamy tradycyjnie na nasz portal.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Która drużyna awansuje do dalszej fazy PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL