Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmiana formatu rosyjskiej Superligi

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Tegoroczne rozgrywki męskiej ligi siatkarzy w Rosji zakończą się turniejem Final Six. Zmiany wynikają z dostosowania kalendarza Superligi do innych ważnych zawodów.

Rosyjska federacja siatkówki zadecydowała o zmianie systemu rozgrywek Superligi 2013/14. Pierwszym wariantem były regularne play-offy, jednak na przeszkodzie stanęły rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy (5-10 maja) w których zagra najlepszy zespół tegorocznej Ligi Mistrzów, Biełogorie Biełgorod.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

By pozwolić zespołowi Giennadija Szypulina na dłuższy okres przygotowań do prestiżowych zawodów rozgrywanych w brazylijskim Belo Horizonte, podjęto decyzję o zorganizowaniu turnieju Final Six (25-30 kwietnia), w którym zmierzyłyby się sobą dwa najlepsze zespoły fazy zasadniczej ligi (póki co są to Zenit Kazań i Biełogorie) oraz zwycięzcy par ćwierćfinałowych, w których zagrają zespoły z miejsc 3-10. W ostatniej fazie ligi sześć najlepszych ekip zostanie podzielonych na dwie trzyosobowe grupy, następnie zostaną rozegrane półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

Rosyjskie media podają dwie kandydatury miast-gospodarzy Final Six Superligi, Odincowo i Jekaterynburg. Tamtejsza federacja ma podjąć ostateczną decyzję do 14 kwietnia.

Superliga: Kolejna porażka Fakieła, dobry występ Michała Winiarskiego

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL