Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Aluprof znów podbije Muszynę? - zapowiedź meczu Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - BKS Aluprof Bielsko-Biała

Paweł Sala
Paweł Sala
W najbliższą środę rozpocznie się walka o piąte miejsce na koniec sezonu, gwarantujące udział w europejskich pucharach. Kto okaże się lepszy w rywalizacji ekip z Muszyny i Bielska-Białej?

Rywalizacja o medale mistrzostw Polski przyćmiewa boje toczone o pozostałe miejsca w tabeli na koniec sezonu 2013/2014 Orlen Ligi. Jednak pojedynki o piątą lokatę zapowiadają się interesująco, ponieważ stawką jest udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Drużyny w nich uczestniczące, a więc Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS oraz BKS Aluprof Bielsko-Biała, stoczą zatem mecze o sporą stawkę.

- Czekamy z niecierpliwością na ten mecz, bo miałyśmy troszeczkę przerwy w grze. Na pewno psychicznie jesteśmy górą, bo wygrałyśmy dwa spotkania w sezonie, ale dziewczyny z Muszyny też będą walczyć - powiedziała na łamach oficjalnej strony klubu przed środowym meczem nr 1 Dorota Wilk, rozgrywająca Aluprofu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Dla bielszczanek ewentualne zajęcie piątego miejsca na koniec rozgrywek byłoby sukcesem, ponieważ drużyna przed sezonem została mocno przebudowana. Zespół został mocno odmłodzony, stąd nikt nie oczekiwał wielkich wyników. Piątą lokatę z pewnością trenerzy i zawodniczki, ale także działacze klubu przyjmą z pokorą.

Mineralne zrewanżują się Aluprofowi za porażkę w rundzie zasadniczej przed własną publicznością?Mineralne zrewanżują się Aluprofowi za porażkę w rundzie zasadniczej przed własną publicznością?
W przypadku Mineralnych będzie podobnie. Ekipa z Muszyny, która w poprzednich latach dominowała na parkietach Orlen Ligi, również przeszła rewolucję kadrową. To nie jest już zespół naszpikowany gwiazdami, choć w kadrze znajduje się kilka dobrych doświadczonych zawodniczek. Piąte miejsce byłoby sukcesem dla podopiecznych trenera Bogdana Serwińskiego?

- Podsumowując sezon... ambicje na pewno były większe. Może gdy zakończyłybyśmy rundę zasadniczą na innym miejscu, wyglądałoby to teraz inaczej, ale nie ma już co płakać nad rozlanym mlekiem. Taki jest sport, że raz się wygrywa, a raz przegrywa - stwierdziła Justyna Sosnowska, młoda środkowa Mineralnych.

Pierwsze spotkanie w tej rywalizacji zostanie rozegrane w Muszynie, gdzie w rundzie zasadniczej BKS okazał się lepszy wygrywając 3:1. Jak rozpocznie się walka o piąte miejsce na koniec sezonu? Kto okaże się lepszy w pierwszym meczu w Muszynie? Przekonamy się już w środę od godziny 18:00.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - BKS Aluprof Bielsko-Biała / 16.04.2014, godz. 18:00

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL