Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Gruszka trenerem BBTS? "Taki mamy trend w siatkówce"

Paweł Sala
Paweł Sala
Czy historia w przypadku Piotra Gruszki zatoczy koło? Były reprezentant Polski, który w Bielsku-Białej zaczynał karierę zawodową siatkarza, teraz jest kandydatem na szkoleniowca BBTS-u.

Piotr Gruszka jest przymierzany do funkcji trenera BBTS Bielsko-Biała. Tę informację potwierdził portalowi SportoweFakty.pl prezes bielskiego klubu Piotr Pluszyński. Włodarz BBTS-u poinformował, iż z byłym reprezentantem Polski w siatkówce prowadzone są rozmowy i ustalane wzajemne oczekiwania zawodnika i władz klubu.

- Potwierdzam, że prowadzimy rozmowy z Piotrem Gruszką. Dostaliśmy jednak bardzo dużo ofert od innych szkoleniowców, tak krajowych jak i zagranicznych. Nie staramy się sięgać wyłącznie po bardzo znane nazwisko. Myślę, że po świętach rozmowy z Gruszką będą nasilone. Najpierw chcemy wybrać odpowiedniego trenera, a potem przyjrzeć się kadrze zawodników. Finalizowanie kontraktu z nowym szkoleniowcem, ktokolwiek to będzie, planujemy do końca kwietnia - powiedział w rozmowie z naszym portalem Pluszyński.

Czy Piotr Gruszka (na pierwszym planie) wróci do siatkówki w nowej roli szkoleniowca?Czy Piotr Gruszka (na pierwszym planie) wróci do siatkówki w nowej roli szkoleniowca?

37-letni Gruszka po ubiegłym sezonie zakończył karierę zawodniczą, robiąc sobie przerwę od siatkówki (występuje w popularnym show telewizyjnym). Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce może wrócić do volleya, ale już w zupełnie innej roli.

- Widzimy, że doświadczeni siatkarze sprawdzają się w rolach trenerów, jak choćby Miguel Falasca, Sebastian Świderski czy Stephane Antiga. Taki mamy chyba trend - przekonywał Pluszyński.

Z informacji naszego portalu, przed świętami nie zapadną w klubie żadne decyzje odnośnie nowego szkoleniowca.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Bhoy67 Zgłoś
  "Widzimy, że doświadczeni siatkarze sprawdzają się w rolach trenerów, jak choćby [...] Stephane Antiga"W czym niby Antiga się sprawdził na dzień dzisiejszy? Podaniem kadry? :D Z tą
  Czytaj całość
  opinią pan prezes się chyba pospieszył, ale oby trafnie przewidział przyszłość ;)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL