Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Królowa jest tylko jedna! Punkty, bloki, asy Orlen Ligi

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Które zawodniczki wyróżniły się w decydujących starciach siatkarskiej ekstraklasy? Szczególnie wbił się nam w pamięć popis siatkarki, która do tej pory rzadko opuszczała kwadrat rezerwowych.

Pędzące do upragnionego tytułu mistrzowskiego policzanki dobrze spisały się w pierwszych dwóch finałowych starciach z Impelem Wrocław, co widać po statystykach. Wyróżniającą się postacią zdobywczyń Pucharu Polski była legenda kobiecej siatkówki Małgorzata Glinka-Mogentale, ale to nie ona była gwiazdą tego weekendu Orlen Ligi, a żelazna rezerwowa sopockiego Atomu, Klaudia Kaczorowska. Po odejściu z zespołu mistrza Polski trenera Teuna Buijsa powołana niedawno do polskiej kadry siatkarka dostała szansę na grę w dwóch meczach o brąz z Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza i w obu poradziła sobie wyśmienicie, będąc czołową punktującą swojej ekipy.

Punkty:

1. Klaudia Kaczorowska - 30
2. Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale - 28
4. Katarzyna Konieczna, Agnieszka Kąkolewska, Anna Podolec - 23
7. Agnieszka Bednarek-Kasza, Ana Bjelica - 21

Kto by się spodziewał, że to właśnie Kto by się spodziewał, że to właśnie "Kaczi" będzie bohaterką spotkań o ligowy brąz?
Gdy chodzi o najskuteczniejsze powstrzymywanie rywalek na siatce, po raz kolejny Zuzanna Efimienko nie ma sobie równych. Środkowa Atomu Trefl Sopot dzięki dobrym występom przeciwko dąbrowskiemu MKS-owi goni liderkę klasyfikacji najlepiej blokujących, Agnieszkę Kąkolewską.

Bloki:

1. Zuzanna Efimienko - 8
2. Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Mróz - 7
4. Sylwia WojcieskaIvana Plchotova*- 5

Obecność w zestawieniu najlepiej zagrywających Agnieszki Bednarek-Kaszy nikogo pewnie nie dziwi, ale po pierwszym spotkaniu o piąte miejsce w Orlen Lidze objawiła się kolejna gwiazda pola serwisowego. Mowa o Dorocie Wilk, która w meczu z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS posłała aż cztery punktowe zagrywki! Nie wystarczyło to jednak do pokonania ekipy Bogdana Serwińskiego

Asy:

1. Agnieszka Bednarek-Kasza, Dorota Wilk* - 4
3. Anna Werblińska, Ana Bjelica, Anna Podolec, Bogumiła Pyziołek - 3

* dorobek z jednego spotkania 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL