Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny nabór do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Marek Knopik
Marek Knopik
Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla ma się świetnie, czego dowodem jest kolejny nabór. Drużyny Jastrzębskiego Węgla w różnych kategoriach wiekowych notują spore sukcesy w naszym kraju.

Od sezonu 2012/2013 klub Jastrzębski Węgiel z siedzibą w Jastrzębiu realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. Finansowo przedsięwzięcie wsparła Jastrzębska Spółka Węglowa - strategiczny sponsor zespołu seniorskiego. Część pieniędzy na dostosowanie obiektu na potrzeby Akademii oraz rewitalizację hali sportowej pochodziła z funduszy Unii Europejskiej, zaś cała inicjatywa wspierana jest przez Ministerstwo Sportu.

- Dla nas wspieranie sportu jest misją - mówił przy starcie całego przedsięwzięcia prezes JSW Jarosław Zagórowski. - Od samego początku, kiedy zaczęliśmy systemowo wspierać siatkówkę, uważałem, że powinno się to opierać na dwóch fundamentach. Z jednej strony ma to być klasowy zespół, z drugiej ma być szkolenie młodzieży. Projekt Akademii doskonale wpisuje się w naszą strategię - stwierdził wtedy Andrzej Tor, ojciec chrzestny Akademii. - Powstanie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla to jeden z największych siatkarskich projektów w Europie i najlepszy tego typu w Polsce - zapewniał Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wszystkie wypowiedzi pochodzą z września 2012 roku. Dziś możemy stwierdzić, że wszystko wypaliło po myśli organizatorów. Świadczą o tym wyniki Jastrzębskiego Węgla w różnych grupach wiekowych.

Szansa dla młodych adeptów piłki siatkowejSzansa dla młodych adeptów piłki siatkowej
Przed nowym sezonem klub Jastrzębski Węgiel ogłasza kolejny nabór. Oto treść informacji prasowej.

"Jastrzębski Węgiel ogłasza nabór do Akademii Talentów. Zapraszamy chłopców z roczników 1996-2001 zainteresowanych grą w siatkówkę w profesjonalnym klubie sportowym i mających pasję do tej dyscypliny sportu. Klub zapewnia szkolenie pod okiem wysokiej klasy trenerów, edukację w renomowanej szkole, doskonałe warunki bytowe i znakomitą bazę szkoleniową w postaci siatkarskiej Akademii. Adepci Akademii Talentów w przyszłości będą mieli możliwość reprezentowania pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. W kwestii dotyczącej szczegółów oraz terminów naboru do poszczególnych roczników prosimy o kontakt z trenerem koordynatorem Akademii Talentów - Jarosławem Kubiakiem pod numerem telefonu: 660418646."

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL