WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sobota rozstrzygnie o pucharach? - zapowiedź meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS

Paweł Sala
Paweł Sala
W sobotę w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej rozegrany zostanie mecz nr 2 w rywalizacji o piąte miejsce na zakończenie sezonu, gwarantujące udział w europejskich pucharach.

Po emocjach i ostatecznych rozstrzygnięciach w rywalizacji o mistrzostwo Polski, fani siatkówki mogą jeszcze oglądać walkę o 5. miejsce w Orlen Lidze, a więc o udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. O tę lokatę toczą pojedynki ekipy BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS.

Rywalizacja o miejsce piąte na zakończenie rozgrywek nie jest tylko starciem o wyższe miejsce w tabeli, ale o konkretną stawkę, którą jest możliwość gry na arenie międzynarodowej w sezonie 2014/2015. Stąd też oba zespoły poważnie podeszły do tej batalii.

Bielszczanki wierzą jeszcze w odwrócenie losów rywalizacji z Mineralnymi o europejskie pucharyBielszczanki wierzą jeszcze w odwrócenie losów rywalizacji z Mineralnymi o europejskie puchary
Po pierwszym meczu (gra się do dwóch wygranych spotkań) prowadzą siatkarki z Muszyny, które triumfowały 3:1 przed własną publicznością. Tym samym zespół Bogdana Serwińskiego zrewanżował się bielszczankom za dwie porażki w sezonie zasadniczym. W meczu rozegranym 16 kwietnia Mineralne tylko w jednym secie oddały pole rywalkom i przegrały wyraźnie. W pozostałych odsłonach prowadziły niemal od początku do końca.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

- Ostatnie spotkanie pokazało, że rywalki w polu serwisowym są bardzo groźne. Musimy zagrać lepiej w przyjęciu i zagrywce, aby odrzucić przeciwniczki od siatki - przekonywała na łamach oficjalnej strony klubu Małgorzata Lis, kapitan BKS Aluprof. - Jest zmęczenie bieżącym sezonem, ale stać nas jeszcze, aby wykrzesać z siebie resztki sił i powalczyć w tych starciach - dodała doświadczona środkowa.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS/ 26.04.2014, godz. 18:00

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL