Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zwycięska pogoń Aluprofu! - relacja z meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS

Paweł Sala
Paweł Sala
BKS Aluprof pokonał Polski Cukier Muszyniankę Fakro Bank BPS w trzecim, decydującym meczu o 5. miejscu na koniec sezonu Orlen Ligi. Bielszczanki znakomicie finiszowały, choć przegrywały 0:2!

Takie spotkania jak niedzielne mogą sprawić, że na mecze Aluprofu będzie przychodziło więcej kibiców, niż skromna ilość około 700 fanów, którzy przybyli na starcie z Mineralnymi.

Bielszczanki po sobotniej wygranej wyrównały stan rywalizacji, stąd niedzielny mecz był decydujący. Starcie rozpoczęło się po myśli gości. Podopieczne Bogdana Serwińskiego narzuciły swój styl gry i w pierwszej partii zdecydowanie dominowały (1:5, 10:16, 12:21). W końcówce zryw BKS-u nastąpił stanowczo za późno.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Podobny przebieg miał początek drugiej odsłony. Odmienione po sobotnim bardzo słabym spotkaniu Mineralne świetnie radziły sobie w ataku. Punktowały Marina Cvetanovic oraz kapitan Aleksandra Jagieło, która wyszła w wyjściowym składzie. Bielszczanki obudziły się dopiero przy stanie 16:23, i ponownie za późno. Zdołały zmniejszyć straty do jednego "oczka" (22:23), ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście.

BKS Aluprof po długim meczu pokonał Mineralne i wygrał rywalizację o 5. miejsceBKS Aluprof po długim meczu pokonał Mineralne i wygrał rywalizację o 5. miejsce

Dziesięciominutowa przerwa okazała się zbawienna dla gospodyń. Choć w trzecim secie Mineralne prowadziły jeszcze nawet 10:4, to po drugiej przerwie technicznej do głosu doszły miejscowe. Kapitalna gra w bloku (Helena Horka czy Małgorzata Lis), dobra zagrywka sprawiły, że BKS prowadził 23:22. Kolejne dwie akcje skończyły się punktami dla ekipy z Muszyny, która miała piłkę setową. Niestety nie wykorzystała ją i w grze na przewagi losy rywalizacji przedłużył sobie Aluprof.

Czwarty set to znakomita gra Aluprofu niemal w każdym elemencie, szczególnie w bloku i zagrywce. W ataku nie myliły się Horka i Niemka Heike Beier i BKS pewnie triumfował do 13. Konieczny był tie-break, w którym gra Mineralnych nie zmieniła się na lepsze. Bielszczanki poszły za ciosem. Otworzyły piątego seta wynikiem 6:0, a skończyły 15:9. Tym samym Mirosław Zawieracz i jego podopieczne mogły się cieszyć z piątego miejsca na koniec sezonu.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:2 (21:25, 22:25, 27:25, 25:13, 15:9)

BKS Aluprof: Wilk, Ciaszkiewicz-Lach, Nikić, Horka, Lis, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Szymańska, Łyszkiewicz, Trojan.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Mazurek, Cvetanović, Jagieło, Wojcieska, Różycka, Plchotova, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Jasińska, Sosnowska, Piątek.

Sędziowie: Marek Heyducki (I), Grzegorz Sołtysiak (II)

MVP: Helena Horka