Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dąbrowski MKS ogłosił skład. Jest wiele zmian!

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Po długich oczekiwaniach Tauron Banimex MKS ogłosił skład zespołu, tym samym potwierdzając informacje transferowe, które krążyły w kuluarach. W składzie doszło do zmian, z zespołu odeszło 10 osób!

Po nie do końca udanym sezonie 2013/2014 w składzie dąbrowskiej drużyny zanosiło się na zmiany. Jako pierwsi z klubem pożegnali się kapitan Elżbieta Skowrońska oraz pierwszy trener Nicola Negro. Potem z zespołu zaczęły odchodzić kolejne siatkarki, łącznie na taki krok zdecydowało się siedem zawodniczek oraz trzech członków sztabu szkoleniowego, oprócz Negro MKS pożegnał również Leszek Rus oraz statystyk Przemysław Kawka.


Na pozostanie w zagłębiowskim klubie zdecydowało się zaledwie sześć siatkarek - jedna rozgrywająca, dwie środkowe, dwie przyjmujące oraz libero. Jak tak duża liczba zmian wpłynie na zespół? Czy MKS zdoła podźwignąć się po nieudanym sezonie?
Turecka rozgrywająca okazała się wzmocnieniem MKS-u i zdecydowała się zostać w dąbrowskim zespole na dłużejTurecka rozgrywająca okazała się wzmocnieniem MKS-u i zdecydowała się zostać w dąbrowskim zespole na dłużej
Skład drużyny Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2014/2015:

Rozgrywające:Ozge Kirdar Cemberci, Natalia Piekarczyk
Atakujące:Tamara Kaliszuk, Katarzyna Konieczna
Środkowe:Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Dominika Sobolska
Przyjmujące: Gina Mancuso, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban, Jekaterina Zakrewskaja
Libero:Krystyna Strasz

Sztab szkoleniowy:
I trener: Juan Manuel Serramalera
II trener: Tomasz Wasilkowski
Fizjoterapeuta: Jacek Stychno
Trener ds. przygotowania motorycznego: Łukasz Filipecki
Statystyk:Iwo Wagner

Odeszli:Anna Kaczmar (Atom Trefl Sopot), Marina Katić, Katarzyna Zaroślińska (Atom Trefl Sopot), Natalia Guadalupe Brussa, Rachael Adams (Imoco Volley Conegliano, Włochy), Elżbieta Skowrońska, Sassa  (Banana Boat/Praia Clube, Brazylia), Nicola Negro (Imoco Volley Conegliano, Włochy), Leszek Rus (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Przemysław Kawka (Chemik Police)

Przyszli: Natalia Piekarczyk (poprzednio AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Tamara Kaliszuk (Pałac Bydgoszcz), Katarzyna Konieczna (Impel Wrocław), Dominika Sobolska (Chemik Police), Amerykanka Gina Mancuso (Rabita Baku, Azerbejdżan), Białorusinka Jekaterina Zakrewskaja (Stiintia Bacau, Rumunia), Juan Manuel Serramalera, Tomasz Wasilkowski (Atom Trefl Sopot), Iwo Wagner.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

O jakie miejsca w sezonie 2014/2015 będzie walczył dąbrowski MKS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • gerth Zgłoś
  Tauron zmniejszył finansowanie tak samo Banimex który pewnie skupi się na sponsorowaniu swojej drużyny w Plus Lidze to mamy co mamy czyli walka o miejsca 6-8:Atom, Chemik, Beef, Impel,
  Czytaj całość
  Muszyna, Tauron/Bielsko/Legionovia
  • ksdani Zgłoś
   Sry ale jesli atakujaca 1,82 z zasiegiem ok 300 ma stanowic o sile reprezentacji za kilka lat to znaczy, ze w tym czasie bedziemy walczyc o 100 miejsce w rankingu swiatowym. Takie warunki
   Czytaj całość
   fizyczne to ..niska przyjmujaca..a czwartej przyjmujacej brak i to glowna slabosc zespolu. Pewnie zabraklo pieniazkow.Dabrowki maja w miare zrownowazony sklad i wiele bedzie zalezalo od przygotowania i prowadzenia zespolu w sezonie ligowym.
   • Paski Zgłoś
    Na prawde masakra ten skład . Sponsor Tauron w klub za dużo nie ładuje.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL