Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Chemik nie będzie grał w Policach, tylko w nowo wybudowanej hali w Szczecinie

Rafał Kuliga
Rafał Kuliga
Rozstrzygnęły się wszystkie wątpliwości co do miejsca rozgrywania spotkań ligowych Chemika Police. Mistrzynie Polski przenoszą się do Szczecina, w którym powstała nowa hala sportowo-widowiskowa.

Wszystkie spotkania Chemika Police w Lidze Mistrzyń muszą być rozgrywane w hali w Szczecinie, ponieważ obiekt w Policach nie spełnia wymogów najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie. Jeszcze kilka tygodni temu włodarze Chemika zapowiadali, że spotkania ligowe najprawdopodobniej będą rozgrywane w Policach, w hali, w której mistrzynie Polski występowały w poprzednim sezonie. Plany jednak uległy zmianie.
- W Szczecinie powstała hala gwarantująca odpowiednie warunki dla potrzeb drużyny, spełniająca wymogi do rozgrywania nie tylko meczów na poziomie krajowym, ale także międzynarodowym. Zdecydowaliśmy, że Chemik Police będzie trenował i rozgrywał swoje mecze przy ul. Szafera w Szczecinie - mówi Joanna Żurowska, prezes.


Hala w Policach została zgłoszona jako rezerwowa, na wypadek gdyby obiekt w Szczecinie był zajęty przez większą imprezę. - Zakładamy sytuację, że główna arena może być wyłączona z eksploatacji na czas organizowania dużych imprez wówczas mecz będący terminowo w kolizji z takim przedsięwzięciem rozegramy w Policach. Hala przy ul. Siedleckiej jest bowiem zgłoszona do rozgrywek jako rezerwowa - kończy Żurowska.  

 Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Raf1 Zgłoś
  Super news. Świetna wiadomość dla kibiców ze Szczecina! Nigdy nie mieliśmy Ligi Mistrzów, a teraz będziemy mieli:)
  • jureczek Zgłoś
   Oczywiście, można by rozgrywać mecze LM w Szczecinie, a OL w Policach. Zapewne dla kibiców z Polic byłoby to duże ułatwienie. Ale czy dla zespołu? Zespół musiałby grać raz w jednej
   Czytaj całość
   raz w drugiej hali i to niemalże w każdym tygodniu. Nie dość, że i tak będzie musiał przemieszczać się ze względu na rozgrywki LM to dodatkowo własne mecze rozgrywałby raz w jednej raz w drugiej hali. To przecież byłby prawdziwy kołowrotek.Tak więc ze względu na zespół, jak najbardziej słuszna decyzja.
   • volleyfan Zgłoś
    Hala w Policach nie spełnia norm CEVowskich, więc mecze LM i tak nie mogłyby się tam odbywać. A ta szczecińska jest większa i pewnie dlatego takie przenosiny do innego miasta.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL