Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Todor Aleksiew: Mundial będzie wyniszczający

Michał Biegun
Michał Biegun
Kapitan Bułgarów przyznał, że jeśli ktoś chce być najlepszy na świecie, to musi zacisnąć zęby i wytrzymać trudy trzynastu gier w trakcie dwudziestu kilku mundialowych dni.

- Z Polakami zagraliśmy naprawdę na bardzo dobrym poziomie, ale powinniśmy byli zakończyć to spotkanie na czterech setach. Niepotrzebnie przeciągnęliśmy to do tie-breaka. Chociaż żałuję, że nie wygraliśmy za trzy punkty, to chyba kibice w hali byli zadowoleni, bo było to całkiem niezłe widowisko, nie mogli żałować - powiedział przyjmujący Bułgaria, Todor Aleksiew.

W pierwszym meczu Junaków na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera siatkarz Gazpromu Jugra Surgut zdobył 10 punktów, atakując z blisko 40% skutecznością.
- Na meczach z Polakami zawsze trybuny wypełnione są po brzegi i aż chce się w takiej atmosferze grać. Pewnie dlatego tak często tu przyjeżdżamy, bo to nas jeszcze bardziej motywuje, aby was pokonać! Ta nowa hala w Krakowie jest jeszcze lepsza od poprzednich, które już tu widziałem - komplementował nowy sportowy obiekt brązowy medalista mundialu z 2006 roku.


Selekcjoner bułgarskiej reprezentacji Plamen Konstantinow na krakowskim turnieju często rotował składem, dając szansę wszystkim zawodnikom. W meczu przeciwko Polakom, Rosjanom i Chińczykom szanse dostała cała piątka przyjmujących. - Jesteśmy w okresie przygotowań, gdzie wykonujemy sporo ćwiczeń nastawionych na spory wysiłek fizyczny. Musimy być jak najbardziej gotowi do tego, aby wytrzymać trzynaście spotkań w ciągu dwudziestu dni, jeśli chcemy marzyć o awansie do fazy finałowej - przyznał Aleksiew.
Todor Aleksiew jest zadowolony z wyboru Plamena Konstantinowa na stanowisko selekcjonera BułgarówTodor Aleksiew jest zadowolony z wyboru Plamena Konstantinowa na stanowisko selekcjonera Bułgarów
Najlepszy przyjmujący ubiegłorocznego Euro wypowiedział się na temat dużej ilości spotkań, którą trzeba będzie rozegrać, aby dostać się do fazy finałowej mundialu.
- Oczywiście, że tych meczów jest za dużo, ale taka jest ta impreza. Jeśli chcesz być najlepszy na świecie, to musisz znieść takie obciążenia lepiej niż inni. W dwadzieścia dni możesz zmierzyć się z najlepszymi drużynami globu, dlatego musisz być lepszy od nich pod względem fizycznym. Zresztą nie tylko my będziemy mieli tyle gier do rozegrania. Zobaczymy jak inni to zniosą - komentował kapitan Bułgarów, którzy cztery lata temu we Włoszech zajęli dopiero siódmą lokatę.

Podobnie jak między innymi Teodor Salparow i Andrej Żekow, Aleksiew w przeszłości był reprezentacyjnym kolegą obecnego selekcjonera, Konstantinowa. - Nasz były szkoleniowiec złożył rezygnację, federacja postanowiła zatrudnić Plamena, a nam nie pozostaje nic innego jak skupić się na treningach. Szczerze? To bardzo spodobała mi się ta decyzja, gdyż znam go jeszcze z boiska, gdy razem graliśmy w kadrze, a następnie pracował ze mną jako mój trener w Surgucie. Szczególnie to ostatnie doświadczenie bardzo mi pomogło w przestawieniu się do tej nowej sytuacji. Zawsze tego typu zmiana przynosi pozytywne aspekty, zawsze. Nie wiem czemu tak jest, ale ostatnio przynosi nam to sporo dobrego - zakończył Bułgar.

Memoriał Wagnera: Druga wygrana Sbornej - relacja z meczu Bułgaria - Rosja

Czy Bułgarzy po serii czwartych miejsc w końcu wespną się na podium dużej imprezy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Anna Syta Zgłoś
  Bułgarzy? mogą się wspiąć na podium, byle by za nami ;)
  • Alpen Zgłoś
   Im dłużej nasi będą w turnieju, tym nasze szanse na medal będą rosły. Bułgarzy, Niemcy, Francuzi, Amerykanie, Włosi, czy nawet Brazylijczycy mają mocny pierwszy skład, ale rezerwy
   Czytaj całość
   już dużo słabsze. Jedynie Rosjanie, Serbowie no i nasi mają wyrównany skład, a to najbardziej może zaprocentować w dalszych fazach mundialu. Tak jak na pucharze świata drugie miejsce zajęliśmy właśnie dzięki zespołowości, tak teraz to też może wypalić, w co gorąco trzeba wierzyć.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL