Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ 2014 kobiet: Wielkie ambicje i wielkie powroty - sylwetka grupy A

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Argentyna (19) - niskie, ale waleczne

fot. FIVBfot. FIVB
Południowoamerykańskiemu zespołowi doskwiera znany wielu światowym reprezentacjom problem warunków fizycznych, przez które trudno w tym kraju o przyzwoite środkowe lub wysokie atakujące. Mimo to Albicelestes mają stałe miejsce w cyklu World Grand Prix i starają się o miano drugiej siły kontynentu, zaraz po Brazylii. Pokonanie w grupie eliminacyjnej Kolumbii i Peru pozwoliło Argentynie na pierwszy od 12 lat występ na mistrzostwach świata, na których ta kadra liczy nie tyle na dobry wynik, co na promocję rodzimych talentów: znanej już w Europie atakującej Lucii Fresco i libero Lucii Gaido. Nie zabraknie akcentu Orlen Ligowego: drugim szkoleniowcem tej reprezentacji jest trener Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza, Juan Manuel Serramalera.

Kadra Argentyny na mistrzostwa świata:

Rozgrywające: Yael Castiglione, Antonela Curatola
Atakujące: Lucia Fresco, Leticia Boscacci
Przyjmujące: Yamila Nizetich, Josefina Fernandez, Tanya Acosta, Elina Rodriguez, Sol Piccolo
Środkowe: Emilce Sosa, Florencia Busquets, Julieta Lazcano
Libero: Lucia Gaido, Tatiana Rizzo

Chorwacja (23) - powrót do normalności

fot. FIVBfot. FIVB
Po latach ciągłych kłótni chorwackich siatkarek z rodzimą federacją w końcu tamtejsza siatkówka kobiet może poszczycić się możliwie najlepszą reprezentacją, która walczy o powrót na należne sobie miejsce. Pierwszym krokiem do tego była 5. lokata na zeszłorocznych mistrzostwach Europy, a następnym pierwszy, historyczny udział w World Grand Prix i trzecie miejsce zajęte w rozgrywkach trzeciej dywizji. Dzięki trzem wygranym w trudnej grupie eliminacyjnej z Holandią, Francją i Węgrami, Chorwatki wracają na mundial, by poprawić 17. miejsce z poprzedniej edycji turnieju i przypomnieć się szerokiej publiczności. Jedną z gwiazd tej ekipy będzie z pewnością nowa atakująca Beef Mastera Budowlanych Łódź, wracająca do kadry po kontuzji Sanja Popović.

Kadra Chorwacji na mistrzostwa świata

Rozgrywające: Ana Grbac, Bernarda Brcic
Atakujące: Sanja Popović, Samanta Fabris, Maja Burazer
Przyjmujące: Senna Usić-Jogunica, Mia Jerkov, Jelena Alajbeg, Karla Klaric
Środkowe: Maja Poljak, Ivana Milos, Bernarda Cutuk, Antonija Kaleb
Libero: Marija Usic, Nikolina Jelic 

Tunezja (28) - wielka niewiadoma

fot. FIVBfot. FIVB
Siatkarki z tego północnoafrykańskiego kraju nie mogą pochwalić się najlepszymi warunkami do profesjonalnego uprawiania sportu, podobnie jak rodacy, którzy niedawno zmagali się w grupie B polskich mistrzostw świata. Brak profesjonalnej ligi i zakaz wyjazdu za granicę zawodnikom poniżej 30 roku życia sprawia, że Tunezyjki są w stanie nawiązać walkę jedynie z rywalkami z kontynentu. Sprawiły one małą niespodziankę, eliminując w bezpośredniej walce o mundial kadrę Kenii, do tej pory stale reprezentującą Afrykę na światowych turniejach i wystąpią na mistrzostwach świata po raz pierwszy od 1986 roku. Przepaść, jaka dzieli zespoły siatkówki z Czarnego Lądu od reszty świata każe przypuszczać, że zespół Racheda Chebbiego będzie się starał jedynie o zwycięstwa... w pojedynczych setach. 

Szeroka kadra Tunezji na mistrzostwa świata: 

Fatma Agrebi, Chaima Ghobji, Widad Amdouni, Meriem Mami, Nihel Ghoul, Ahlem Trayi, Rahma Agrebi, Kaouthar Jemaii, Maissa Lengliz, Maroua Boughanmi, Meserra Ben Halima, Marwa Barhoumi, Emna Khalfa, Sana Bouyahia, Wafa Mnassar, Mariem Brik, Nihel Kebaier, Abir Othmani, Fatma Ktari, Khadija Badarjah

Terminarz grupy (PalaLottomatica Roma, Rzym):  

23 września:
Argentyna - Chorwacja (10:30)
Dominikana - Niemcy (17:00)
Włochy - Tunezja (20:00)

24 września:
Dominikana - Tunezja (10:30)
Niemcy - Argentyna (17:00)
Chorwacja - Włochy (20:00)

25 września:
Niemcy - Tunezja (10:30)
Chorwacja - Dominikana (17:00)
Argentyna - Włochy (20:00)

27 września:
Tunezja - Chorwacja(10:30)
Dominikana - Argentyna (17:00)
Włochy - Niemcy (20:00)

28 września:
Tunezja - Argentyna (10:30)
Chorwacja - Niemcy (17:00)
Włochy - Dominikana (20:00)

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL