Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kacper Piechocki: MKS Banimex Będzin zagrał dobre zawody

Nicole Makarewicz
Nicole Makarewicz
PGE Skra Bełchatów rozpoczęła sezon od wygranej z beniaminkiem Plusligi, MKS-em Banimex Będzin. - Na pewno dzisiaj MKS Banimex Będzin zagrał dobre zawody - stwierdził po meczu Kacper Piechocki

To nie był tak łatwy mecz, jak mogłoby się wydawać przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Dwa pierwsze sety były niezwykle wyrównane. W drugiej odsłonie niespodziewanie wygrał MKS, ale w pozostałych partiach Skra udowodniła, że nie bez przyczyny jest mistrzem Polski. Spotkanie z Zagłębiakami było szczególnie ważne dla Kacpra Piechockiego. Był to pierwszy występ młodego libero Skry w meczu o ligowe punkty: - Na pewno nie był to mój debiut marzenie, ale cieszę się z wygranej i zdobycia trzech punktów. Najważniejsze jest to, żeby wygrywała drużyna. Myślę, że z czasem moja gra będzie wyglądać lepiej, przynajmniej mam taką nadzieję - przyznał po meczu.

Z myślą o grze jako pierwszy libero do Bełchatowa został sprowadzony brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata - Ferdinand Tille. Niemiec boryka się jednak z kontuzją mięśnia czworogłowego uda, co wyklucza go z gry w najbliższych spotkaniach. W tej sytuacji ciężar przyjęcia spoczywa na barkach Piechockiego, ale zdaje się, że zawodnika nie przeraża tak wielka odpowiedzialność: - Z powodu kontuzji Ferdinand nie gra, a ja staram się po prostu robić to, co do mnie należy. Myślę, że będę to robił jeszcze lepiej, bo moja gra póki co nie wygląda tak, jakbym chciał - skomentował były zawodnik AZS-u Częstochowa.

Młody libero liczy na lepszą grę w kolejnych meczachMłody libero liczy na lepszą grę w kolejnych meczach

Gdy w czwartym secie wydawało się, że bełchatowianie mają już będzinian w garści, nagle gospodarze zaczęli odrabiać straty. W jednym ustawieniu Skra straciła pięć punktów: - Nie mam pojęcia dlaczego straciliśmy tyle punktów, ale liczy się to, że ostatecznie zwyciężyliśmy - zakończył najlepszy libero tegorocznych mistrzostw Europy Juniorów.

Kacper Piechocki będzie miał okazję do poprawy swojej gry już w środę, kiedy PGE Skra Bełchatów zmierzy się z ZAKSĄ w ramach meczu o Superpuchar Polski.

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • stary kibic Zgłoś
  Jeśli sportowo wygra rywalizację, to daj na Boże bardzo dobrego libero w Skrze i w kadrze, ale jeśli ma być ciągnięty za uszy i trzymany dla nazwiska, to lepiej dla niego, żeby nie
  Czytaj całość
  próbował "zasiedzieć" miejsca. Ma duże predyspozycje i oczywiste, że w pierwszym meczu z mistrzem Polski trochę tremy było. Ważne jest zgranie z drużyną, jeśli będzie się umiał znaleźć na boisku i dodać od siebie walkę o punkty, to będzie z niego pociecha. Nie wiem tylko na ile może mu zagrozić sodówa, o co nie jest trudno u młodego człowieka z protekcją.
  • art87 Zgłoś
   Młody Piechocki będzie następcą Zatora w kadrze i to wcześniej niż myślicie. Zdolna bestia i myśląca
   • Grzesiek Zgłoś
    Zwolnienie Zatora to dziwne ... ale tatus Kaspra mu najlepszego libero MŚJ nie zalatwil. Zator tez przychodzil po bdb libero do Skry po ograniu sie w Cze-wie i sie sprawdzilo. Trzymam kciuki
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL