Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Przyjmujący bohaterami spotkań. Punkty, bloki, asy - 1. kolejka PlusLigi

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Zakończyła się premierowa kolejka sezonu 2014/2015 w PlusLidze. Za nami nie tylko niespodzianki, ale także zawodnicy, którzy zdążyli się zaprezentować z bardzo dobrej strony.

Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w Bydgoszczy, gdzie miejscowy Transfer Bydgoszcz przegrał po tie-breaku z AZS Politechnika Warszawska. Aż 30 punktów wywalczył Michał Filip, nominalny przyjmujący, ale w obliczu problemów kadrowych w zespole, wystąpił w roli atakującego. W tym spotkaniu po 20 "oczek" wywalczyli także Jakub Jarosz i Aleksander Śliwka.


Najlepiej punktujący:
1. Filip - 30
2. Conte, Szymański - 23
4. Jarosz, Śliwka- 20

W rankingu najlepiej blokujących zawodników I kolejki przewodzi nie środkowy, ale... przyjmujący. Facundo Conte okazał się przeszkodą nie do przejścia na siatce i postawił aż sześć bloków. Po pięć punktów tym elementem wywalczyli Russell Holmes, Wojciech Grzyb i Michał Filip.

Skuteczne bloki:
1. Conte - 6
2. Holmes, Grzyb, Filip - 5
5. Lisinac, Wrona, Paszycki, Perłowski, Czarnowski, Jurkiewicz - 4

Pierwsze mecze przyniosły głównie błędy w polu zagrywki. Dobrze spisali się bydgoszczanie, którzy mecz przegrali, ale Wojciech Jurkiewicz i Jakub Jarosz zanotowali po trzy asy serwisowe. Po dwie punktowe zagrywki zanotowało aż dziesięciu siatkarzy, z czego aż czterech w meczu rozgrywanym w Sosnowcu.

Asy serwisowe:
1. Jurkiewicz, Jarosz - 3
2. Pawliński, Lisinac, Conte, Marechal, Schoeps, Penczew, Gładyr, Hain, Filip, Szalpuk - 2

Naj kolejki: przyjmujący

To właśnie zawodnicy występujący na tej pozycji okazali się bohaterami w premierowej kolejce nowego sezonu PlusLigi. Statuetkami dla najbardziej wartościowych graczy zostali nagrodzeni Rafał Buszek, Facundo Conte i Michał Filip, a świetnie spisali się także Dick Kooy, Denis Kaliberda, Aleksander Śliwka czy Mateusz Mika.

Czy Michał Filip może być w tym sezonie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL