Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czwarte podejście beniaminka z Rzeszowa - zapowiedź meczu Developres Rzeszów - SK bank Legionovia Legionowo

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
W meczu inaugurującym IV kolejkę Orlen Ligi zmierzy się Developres Rzeszów oraz SK bank Legionovia Legionowo. Czy doping własnych kibiców poniesie rzeszowianki do pierwszego zwycięstwa w Orlen Lidze?

Obecny bilans spotkań zespołu Developresu SkyRes Rzeszów nie jest zachwycający jednak nie jest również zaskoczeniem. Rzeszowska drużyna jest beniaminkiem w tegorocznych rozgrywkach Orlen Ligi. Dotychczas zmierzyła się z czołowymi zespołami rozgrywek: Chemikiem Police, Budowlanymi Łódź oraz Impelem Wrocław. W żadnym z meczów klub z Podkarpacia nie zdołał odnieść zwycięstwa, jedynie w meczu przeciwko łodziankom doszło do podziału punktów. Jednak rola nowego zespołu w lidze nie stawia podopiecznych Marcin Wojtowicz na przegranej pozycji.


W meczu trzeciej kolejki przeciwko siatkarkom Impelu Wrocław, rzeszowianki po raz kolejny po miernym starcie zdołały złapać swój rytm gry dopiero w trzeciej partii i nawiązać walkę z przeciwnikiem. Mocnym punktem ich gry była obrona, w której bezapelacyjnie najlepiej sprawowała się Lucyna Borek. Ostatecznie Developresowi nie udało się odwrócić losów spotkania.

Z kolei sztuka, która nie udała się siatkarkom z Podkarpacia, udała się zespołowi Legionovii. W meczu wyjazdowym z zespołem Budowlanych Łódź podopieczne trenera Macieja Kosmola zdołały wyjść z niekorzystnego wyniku 0:2 i odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Zawody zakończyły się w tie breaku popisowym blokiem Moniki Bociek. Jednak to druga środkowa - Jaimie Thibeault okazała się najlepszą zawodniczką spotkania. Kanadyjska środkowa w kluczowych momentach nie zawodziła zarówno w ataku jak i zagrywce czym przyczyniła się do zwycięstwa swojego zespołu. Została wyróżniona statuetką najlepszej zawodniczki spotkania.

Historia rozgrywek Orlen Ligi stawia na pozycji faworyta zespół gości, jednakże wynik do ostatnich piłek będzie sprawą otwartą. Głównym mankamentem w grze obu drużyn jest późne wejście w mecz i próba odwrócenia losów spotkania na własną korzyść. Rzeszowianki zaskarbiły sobie sympatię kibiców siatkówki swoją walecznością. Czy fakt rozgrywania spotkania we własnej hali oraz doping rzeszowskich kibiców poniesie podopieczne Marcina Wojtowicza do pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach Orlen Ligi? 

Developres SkyRes Rzeszów - SK bank Legionovia Legionowo / czwartek 23 października, godz. 18:00

Która drużyna zwycięży w czwartkowym spotkaniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • obiektywny Zgłoś
  Cytaty:1. pod tekstem p. Skrzyniarz: "Developres SkyRes Rzeszów - SK bank Legionovia Legionowo / czwartek 23 października, godz. 18:00."2. Powiązane wydarzenia: "Developres SkyRes Rzeszów
  Czytaj całość
  - SK bank Legionovia Legionowo 25 październik"To kiedy w końcu jest ten mecz, w czwartek (23) czy w sobotę (25)?!!! (Chyba, że będą dwa?)

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL